18:20 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
9233

Saksamaa rahvasaadikuid pani imestama Krimmi maanteede kvaliteet. Vene kaasmaalaste rahvusvahelise nõukogu president, Krimmis elav Vadim Kolesnitšenko nentis rradio Sputnikule rahvadiplomaatia edusamme

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. Ametliku visiidiga Krimmi külastanud Saksamaa parlamendisaadikud olid imestunud kohalike maanteede kvaliteedi üle, teatas Krimmi parlamendi välissuhete komisjoni aseesimes, Krimmi saksa rahvuskultuurilise autonoomia juht Juri Gempel.

"Meie külalised on visiidiga rahule jäänud. Nad veendusid, et Krimmis sanktsioonide tõttu toiduainete puudust ei ole. Neil on kõige soodsamad muljed siin viibimisest. Kui me lennujaamast teele asusime, ütlesid nad, et on kuulnud, et maanted on viletsad, aga see siin on nõnda hea. Ma selgitasin neile, et teid ehitatatakse ja remonditakse Krimmis intensiivselt viimased neli aastat," lausus delegatsiooni saatev Gempel.

Kelle oma on Krimm>>

Saksamaa parlamendisaadikute sõit Krimmi on "eriliseks signaaliks" Venemaaga koostöö tegemise kavatsusest, teatas ajakirjanikele Simferopoli lennujaamas üks saksa delegatsiooni liikmeist, Berliini parlamendisaadik Uwe Bronson.

"Krimmi kaasus" muutis maailma mitmepolaarseks>>

"Me tahame anda oma reisiga erilise signaali. Sest viljakat kooseksisteerimist Venemaaga peame me väga oluliseks, see kõik sisaldub meie programmis," ütles Bronson.

"Ma tahan meenutada Willy Brandti sõnu: "Kes dialoogi peab, see ei tulista"," lisas ta.

Sevastopol. Krimm.
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Ukraina suursaadik Saksamaal Andrei Melnik väitis, et Saksamaa rahvasaadikute visiidil Krimmi võivad olla nende jaoks "kahetsusväärsed õiguslikud tagajärjed."

Nagu saksa rahvuskultuurilise autonoomia juht Juri Gempel rõhutas, ei suuda Kiievi võimude ähvardused poolsaart külastanud Krimmi ja Saksamaa esindajate vahel kujunenud sõprus- ja partnerlussuhteid purustada.

Krimmi saabus ametliku visiidiga Saksamaa parlamendisaadikute delegatsioon kolmest SLV piirkondlikust parlamendist. Delegatsioon viibib Krimmis 3. kuni 9. veebruarini. Selle koosseisu kuuluvad partei Alternatiiv Saksamaale saadikud kõigist kolmest Saksamaa piirkondlikust parlamendist: Berliini, Brandengurgi ja Põhja-Rein-Vestfaali liidumaalt.

Vene kaasmaalaste rahvusvahelise nõukogu president Vadim Kolesnitšenko nentis Sputniku raadiosaates rahvadiplomaatia edusamme.

Zahharova: Merkel lahendas lõpuks ometi "Krimmi dilemma">>

"Ärimehed, parlamendisaadikud ja üksikkülastajad käivad Krimmis regulaarselt. Kahtlemata saab neid üha enam ja enam. Ja pidev kinnitus rahvadiplomaatia eduloole on ilmne – investeeringute sissevool, intresside sissevool. Sanktsioonidest küsimus seoses Krimmi olukorraga kutsub Euroopas esile üha enam hukkamõistu. Tõde, kuidas seda ka ei varjataks, leiab ikkagi oma kinnituse. Ja kõige tähtsam: "suur" infosõda, mida Venemaa ja Krimmi vastu peetakse, hakkab ilmutama mõranemist. Ent paraku ei kipu olukord niisama kiiresti murduma. Sest Venemaa-vastases võitluses on oma poliitiline ja ideoloogiline komponent. Kuid meie oma eluga tõestame, et see küsimus on lahendatud lõplikult ja pöördumatult: Krimm on Venemaa lahutamatu koostisosa," lausus Vadim Kolesnitšenko.

Krimm asub Ukraina lõunaosas, Krimmi poolsaarel. Seda uhuvad Musta ja Aasovi mere veed. Varem oli see piirkond ainus autonoomne vabariik Ukraina koosseisus.

Elanike arv on umbes 2,5 miljonit, neist 60% on venelased ja ligikaudu 24% ukrainlased.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas korduvalt Krimm läks Venemaa koosseisu 2014. aasta kevadel, pärast Kiievi riigipööret toimunud referendumi tulemuste alusel. Venemaaga ühinemise poolt hääletas üle 95% poolsaare elanikkonnast. Sellegipoolest pole Ukraina võimud ja Lääs üldrahvaliku tahteavalduse tulemustega nõus ja nimetavad Krimmi seniajani Ukraina osaks.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov korduvalt rääkis, et Krimmi kuuluvuse küsimus on lõplikult suletud.

Tagid:
poliitik, välisminister, Sergei Lavrov, Saksamaa, Ukraina, Krimm

Peamised teemad