08:19 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
15022

Su-25 allatulistamiseks kasutatud kantava õhutõrjeraketi päritolu tehakse tema tükkide põhjal kindlaks. Sõjaline vaatleja Viktor Baranets avaldas raadio Sputnik eetris arvamust, millise raketikompleksiga ründelennukit tabati

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. Lennuki allatulistamise järel hävitatud terrorigrupi peatuspaikades Idlibis tegutseb Süüria eriüksus, teatas RIA Novostile "Ühtse Venemaa" parlamendisaadik Viktor Vodolatskii.

Süüria mässulised tulistasid alla Vene sõjalennuki >>

Khmeimimi lennuväebaasis Süürias valmistatakse ründelennukit Su-25 ette tagasilennuks kodubaasi Venemaa territooriumil.

"Kui antud raketikompleksi elemendid leitakse, siis saame detailide numbrite ja päritolu põhjal lähipäevil teada, millises tehases relv valmistati ja kuidas ta Idlibi sattus," jutustas Vodolatskii, toetudes oma allikatele.

Saadik lisas, et Süüria armee operatsiooni turvavad õhust Vene Föderatsiooni õhu- ja kosmosejõud.

Su-25 lasti alla laupäeval, 3. veebruaril Idlibi provintsis. Piloot katapulteerus, kuid hukkus lahingus terroristidega. Vastutuse võttis enda peale Jabhat al-Nusra* rühmitus, kelle kontrolli all olevalt territooriumilt rakett välja tulistati. Mõni aeg hiljem teatati Vene kaitseministeeriumist, et sündmuspaiga pihta antud täppisrelvade löögi tulemusena õnnestus hävitada üle 30 terroristi.

Süüria mässulised kasutavad Euroopa relvastust >>

Ajalehe "Komsomolskaja Pravda" sõjaline vaatleja, erupolkovnik Viktor Baranets avaldas raadio Sputnik eetris oma arvamust, millise raketikompleksiga ründelennuk hävitati.

"Tegu võib olla relvadega, mis omal ajal Süüria ja Iraagi relvaladudest terroristide saagiks langesid. NSV Liidu ajal tarniti neid Lähis-Ida riikidele üpris heldelt. Tegu võib olla ka importkaubaga – meie spetsialistid ei välista, et tegu on hoopis Ameerika "Stingerite" või Briti "Blowpipe'idega". Need on meie "Igla" ja "Strela-ga" sarnanevad seadmed. Pealegi tarnisid ameeriklased just seda relvaliiki kuu aega tagasi Idlibi — Süüria luure leidis ümberlükkamatud tõendid, et mitmeid raketikomplekse said nii Süüria kurdid kui ka üks "Vaba Süüria Armee" rühmadest, kelle USA hetkel isalikult oma hoole alla on võtnud," ütles Viktor Baranets.

Tema arvates pole kerge tuvastada, kes mässulistele relvad saatis.

"Tänapäeval tarnib "relvamaffia" tooted ilma igasuguste tunnusmärkideta. Võib näiteks tuvastada, et tegu on Stingeri või Blowpipe'ga, kuid seadmetel ei pruugi seerianumbreid olla — luureasutused on õppinud jälgi hästi peitma. Ainus, mida tuvastada saab, on tootjamaa," märkis Viktor Baranets.

*Vene Föderatsioonis keelatud terroriorganisatsioon

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
relvamaffia, õhutõrjerelv, allatulistamine, terroristid, piloot, lennuk, Su-25, Jabhat al-Nusra, Viktor Baranets, Viktor Vodolatskii, Venemaa, Süüria

Peamised teemad