10:15 24. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1367
  • RUB75.2297
https://sputnik-news.ee/world_news/20180211/9270557/venemaal-kukkus-reisilennuk.html

Mikser avaldas Venemaa välisministrile kaastunnet

© REUTERS / Stringer
Välisuudised
lühendatud link
2310

Mikser avaldas Venemaa välisministrile kaastunnet seoses allakukkunud lennukiga

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Välisminister Sven Mikser avaldas Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile kaastunnet seoses Saratov Airlinesi lennuki allakukkumisega Ramenski rajoonis Argunovo küla juures, teatas välisministeerium.

"Avaldan sügavat kaastunnet hukkunute peredele ja lähedastele. Sellised ootamatud ja suured tragöödiad liigutavad meid kõiki," seisis Mikseri kirjas oma kolleegile. "Oleme sel raskel hetkel mõtteis teiega," lisas ta.

Sputnik Eesti teatas varem, et Saratov Airlinesi lennuk An-148 tõusis õhku Moskvast Domodedevo lennujaamast ja oli teel Orski, kuid kukkus alla Ramenski rajoonis Argunovo küla juures.

Lennuki pardal oli 71 inimest, kellest 65 olid reisijad ja kuus meeskonnaliikmed. Kõik pardal olnud inimesed hukkusid.

© Ruptly .
Venemaal kukkus alla reisilennuk.

Venemaal kukkus alla reisilennuk>>

Saratov Airlinesi puhul on teada, et 2015. aastal võtsid võimud lennufirmalt ära rahvusvaheliste lendude loa, sest üllatuskontrolli käigus avastasid lennundusinspektorid kokptitist kõrvalisi isikuid. Lennufirma kaebas otsuse edasi ja muutis ka oma töökorraldust ning 2016. aastal saadi luba tagasi, teatab ERR.

Venemaa ülemkohtu pressiesindaja Svetlana Petrenko ütles TASS-ile, et juhtunu asjus on algatatud kriminaalasi. Prokuratuur kontrollib ka lennudispetšerite ja lennukihooldajate tööd.

Venemaa president Vladimir Putin avaldas hukkunute lähedastele kaastunnet.

Ühtlasi andis president valitsusele korralduse luua õnnetuse uurimiseks erikomisjon, ütles tema pressisekretär Dmitri Peskov.

Tagid:
lennuk, Sven Mikser, Sergei Lavrov, Moskva

Peamised teemad