21:51 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Дональд Трамп разговаривает по телефону

Trump on valmis An-148 katastroofi uurimisel appi tulema

© REUTERS / JONATHAN ERNST
Välisuudised
lühendatud link
33 0 0

USA president Donald Trump teatas telefonikõneluses oma vene kolleegi Vladimir Putiniga, et on valmis lennuki An-148 katastroofi uurimisel appi tulema

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. Maailma kahe suurriigi riigipeade vestlus toimus esmaspäeval, 12. veebruaril. Trump, nagu teatab RIA Novosti, avaldas seoses An-148 katastroofiga Venemaa kolleegile kaastunnet ja teatas valmidusest selle põhjuste uurimisel kaasa aidata.

АN-148 katastroofi võimalikud põhjused >>

Presidendid arutasid ka mitmeid vastastikku murettekitavaid küsimusi, sealhulgas Põhja-Korea tuumaküsimust ning Iisraeli ja Palestiina vahelise konflikti lahendamist.

Moskva oblastis kukkus pühapäeval alla reisilennuk
© Sputnik / Виталий Аньков

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, purunes Domodedovo lennuväljalt 11. veebruaril Moskva aja järgi kell 14.21 (Eesti aja järgi kl 13.21) startinud Saratov Airlines´i reisilennuk An-148 viis minutit pärast väljalendu, 2000 meetri kõrgusele jõudnult ootamatult Moskva oblasti Stepanovskoje küla kohal, stardipaigast paari kilomeetri kaugusel. Kõik pardal olnud 71 inimest hukkusid.

Venemaa juurdluskomisjon (SK) on algatanud kriminaalasja vastavalt paragrahvile "õhusõiduki liiklus- ja kasutusohutuse reeglite rikkumine, mis on hooletuse tõttu põhjustanud kahe või enama isiku surma".

Ratas avaldas Venemaale kaastunnet >>

Transpordiministeeriumis kaalutakse kõiki versioone juhtunu kohta, kaasa arvatud halvad ilmastikutingimused, mootoririke ja inimlik faktor. Otsingutes käigus leitud "must kast" peab juhtunule valgust heitma.

Tagid:
telefonikõne, uurimine, lennukatastroof, An-148, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8