03:32 21. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
Liitlaste õppused Narva linnuses

Venemaal sõnastati võimalik vastus USA sõjalise kohaloleku suurenemisele Euroopas

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Välisuudised
lühendatud link
11243

Venemaa jääb endiselt truuks mitte ründe- vaid kaitsestrateegiale

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Ettepanekust teatas agentuurile RIA Novosti Venemaa Föderatsiooninõukogu riikliku suveräänsuse kaitse komisjoni esimees Andrei Klimov.

Kreml kinnitas, et paigutab Kaliningradi oblastisse raketikompleksid Iskander
© Sputnik / Виталий Аньков

USA administratsioon taotleb kongressilt Pentagoni 2019. majandusaasta eelarve raames 6,3 miljardi dollari eraldamist "Euroopa heidutusinitsiatiivile." Dokumendis märgitakse, et uus eelarve taotleb lisa miljardeid just "Venemaa agressiooni ohjeldamiseks" regioonis, muuhulgas Ameerika kohaloleku suurendamise abil.

Kaitsevägi hangib enam kui 200 miljoni eest laskemoona>>

"Need sammud ei ole Venemaa jaoks kohutavad, kuid me näeme toimuvat ja peame seda oma praktilises tegevuses silmas. Meil on õigus korrigeerida oma suhteid nii kahe- kui mitmepoolses formaadis nende riikidega, kelle territooriumilt meid mõjutada püütakse ning kes muutuvad meile suunatud aktiivse vastasseisu kantsideks," teatas Klimov.

Tema sõnul käib jutt mitte ainult Ida-Euroopast ja Baltimaadest, vaid ka teistest piirkondadest, eriti Kagu-Aasias, kus USA "Põhja-Korea ohu" sildi all oma kohalolekut suurendab.

Seejuures märkis senaator, et Venemaa jääb endiselt truuks mitte ründe- vaid kaitsestrateegiale.

Iskanderid Baltikumis — uued ohud muutusid sihtmärkideks>>

Varem on ka Föderatsiooninõukogu kaitsekomitee endine juht Viktor Ozerov öelnud, et Moskva ei jäta tähelepanuta ühtki Ameerika-poolset sammu Venemaa heidutamiseks Euroopas, samuti seda, et Vene relvajõudude olemasolev potentsiaal ja relvastusprogramm võimaldavad riigi suveräänsust ja julgeolekut kindlalt kaitsta.

Tagid:
NATO, Baltimaad, Venemaa, USA

Peamised teemad