09:57 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
2710

Ukraina Ülemraada koosseis võib uueneda enne planeeritud tähtaega – USA luure andmetel on Ukrainas praegu olemas kõik eeldused ennetähtaegseteks valimisteks

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Selline järeldus tuleneb USA riikliku luure direktori Dan Coatsi Senatile esitatud raportist. Eriteenistuste andmeil on ennetähtaegsed valimised Ukrainas võimalikud terve rea tegurite, sealhulgas madala elatustaseme, üldlevinud korruptsiooni ja reformide aeglase tempo tõttu.

Ühiskonnas leiduvaid pingeid võidakse ära kasutada opositsiooni poolt, kes valimiste eel tahab president Petro Porošenko ja valitseva koalitsiooni positsiooni nõrgestada, rõhutatakse raportis. See võtab USA luure hinnangul Ukrainalt võimaluse majanduslikuks taastumiseks ja kätkeb endas ohtu sisepoliitilise kursi muutmiseks.

Ära satu jutuhoogu, siis on vääratusi vähem — segadus Porošenko saabastega>>

Ukraina presidendi- ja parlamendivalimised toimuvad 2019. aastal. President Petro Porošenko on korduvalt väitnud, et ennetähtaegsed valimised mõjuvad negatiivselt reformide teostamisele ja destabiliseerivad olukorda riigis.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, Ukraina riigi peamiseks probleemiks on siiski korruptsiooni. Seda teatas ta intervjuus Austria väljaandele Profil. Korruptsioon jääb Porošenko sõnul Ukraina põhiliseks probleemiks ja nimelt sel põhjusel esines ta algatusega luua riigis 2018. aastal sõltumatu korruptsioonivastane kohus.

Ukraina on lääne silmis lakanud riigina eksisteerimast>>

Ukraina riigipea kinnitas ühtlasi, et Kiiev on valmis tegema koostööd lääne eriteenistustega, et tuua riiki tagasi rahalised vahendid, mis on oligarhide ja ametnike poolt ebaseaduslikult välja veetud.

Ukraina jaoks eriliseks prioriteediks jääb riigipea sõnul endiselt astumine NATO ja EL-i ridadesse.

Tagid:
korruptsioon, Petro Porošenko, meeleavaldaja, USA, Ukraina

Peamised teemad