23:53 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Välisministeeriumi hoone Moskvas

Välisministeeriumi allikas lükkas ümber teated "sadade venelaste" hukkumisest Süürias

© Sputnik / Максим Блинов
Välisuudised
lühendatud link
2121

USA meediakanalid teatasid "sadadest", sealhulgas Venemaal pärit hukkunutest Süürias

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Moskva lükkas ümber meediakanalite info sadade venelaste hukkumisest Süürias USA poolt juhitavate koalitsioonivägede ründelöögi tagajärjel, edastab RIA Novosti.

"Tegemist on klassikalise desinformatsiooniga," teatas ajakirjanikele allikas Vene välisministeeriumis.

Vene eriüksus hävitas Khmeimimi baasi tulistanud diversandid>>

Nagu Riigiduuma kaitsekomisjoni esimees Vladimir Šamanov märkis, on keegi Dier ez-Zuri antud löögi tagajärjel hukkunute kohta infot avaldades on keegi "sihilikult paksu värvi lisanud". Kremlis omakorda kutsuti ajakirjanikke üles mitte lähtuma ekslikust infost venelaste väidetava hukkumise kohta ja lähenema selliste episoodide kirjeldustele täie tõsidusega.

Koalitsiooni rünnak

Ööl vastu 8. veebruari andis koalitsioon ründelöögi Süüria maakaitseväelastele, kes sooritasid operatsiooni ISIS*-e "uinuva" rakukese vastu. Alliansist teatati, et rünnaku põhjuseks kujunes "provotseerimata rünnak" Süüria "demokraatlike jõudude" peakorterile.

Ei midagi uut — USA korraldas Süürias massihukkamise>>

Ründe tagajärjel sai 25 inimest haavata. Samal ajal teatasid USA meediakanalid "sadadest", sealhulgas Venemaal pärit hukkunutest. Registreerimata organisatsioonis Teine Venemaa räägiti oma aktivisti Kirill Ananjevi hukkumisest, märkides, et ta viibis Süürias vabatahtlikuna.

Presidendi pressisekretär Dmitri Peskov teatas, et Kremli käsutuses on andmeid ainult Süürias kohalviibivate sõjaväelaste kohta. Nii vastas ta ajakirjanike palvele kommenteerida meedia teateid sellest, et operatsiooni algusest peale on Süürias hukkunud kuni kuussada venemaalast. Teiste venemaalaste kohta info saamiseks soovitas ta pöörduda kaitseministeeriumi poole.

Koalitsioon eesotsas USA-ga tegutseb Süürias ilma Damaskuse nõusolekuta.

* Terroristlik organisatsioon, Venemaal keelatud.

Tagid:
välisministeerium, Süüria, Moskva

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9