11:21 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Välisuudised
lühendatud link
3510

Florida kuberner Rick Scott kutsus reedel Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juhti Christopher Wrayd seoses ohvriterohke koolitulistamisega ametist tagasi astuma.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. FBI tunnistas varem päeval, et ei tegutsenud, kui sai jaanuaris hoiatuse Florida koolitulistamises kahtlustatava Nikolas Cruzi kohta. FBI teatel ei antud jaanuaris vihjeliinile tehtud kaebust Cruzi kohta edasi, vahendab ERR.

Christopher A. Wray — "laitmatu taustaga mees" >>

Cruziga seotud inimene võttis 5. jaanuaril FBI vihjetelefoniga ühendust ja edastas info selle kohta, et 19-aastasel noorukil on relv ning ta käitub ebastabiilselt. Ühtlasi juhtis helistaja tähelepanu noormehe sotsiaalmeediapostituste häirivale sisule ja viitas võimalusele, et ta viib läbi koolitulistamise.

FBI uus juht Christopher Wray  andis ametivande 2017. aasta septembris, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. USA president Donald Trump ei osalenud Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uue juhi Christopher Wray ametisse nimetamise tseremoonial.

FBI uus juht Christopher Wray
© AP Photo / LAWRENCE JACKSON

Valge Maja allika teatel on põhjuseks asjaolu, et büroo on seotud võimaliku Venemaa mõjude uurimisega 2016. aasta presidendivalimiste ajal.

Endise USA justiitsministeeriumi kõrge ametniku Christopher Wray ametisse nimetamiselt puudumisega rikkus Trump mitteametlikku protokolli, mille kohaselt võtavad presidendid sellest suuresti tseremoniaalsest üritusest osa, vahendas Politico.

Valge Maja ametnikud olid teadlikud, et Trumpi puudumine sündmuselt, kus osaleb rohkelt neid, kes uurivad presidendi lähedasi liitlasi ja tõenäoliselt ka teda ennast, ei näe hea välja.

Veel kummastavamaks muutis seda asjaolu, et Trump ise vallandas Wray otsese eelkäija James Comey ning rääkis seejärel kahele Vene diplomaadile, et selle käiguga vähendas ta endale osutatud survet.

USA president on endast väljas >>

Trump teatas juuni algul, et nimetab FBI järgmiseks peadirektoriks endise abijustiitsministri Christopher A. Wray. Trump ütles oma Twitteri-postituses Wray kohta, et tegu on "laitmatu taustaga mehega".

Wray oli astatel 2003-2005 ehk George W. Bushi ametiajal justiitsministeeriumis kriminaalvaldkonna eest vastutavaks abiministriks. Ta on töötanud USA õigussüsteemis ka muudel ametikohtadel ning praegu töötab ta advokaadibüroos King and Spalding.

Tagid:
tulistamine, hoiatus, kuberner, tagasiastumine, kool, Rick Scott, Christopher A. Wray, Nikolas Cruz, Florida, USA

Peamised teemad