14:29 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
7610

Käesoleval aastal on USA-s olnud juba 18 koolitulistamist. Pärast äsjast tulistamist Floridas, mille tagajärjel hukkus 17 inimest, on lapsevanemad hakanud ostma lastele kuulikindlaid koolikotte.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Vanemad selgitavad lastele, et tegemist on superkangelase-kotiga, mida saab kasutada kõikvõimalike rünnakute tõrjumiseks, vahendab portaal Eestinen.

USA koolitulistamises sai surma vähemalt 17 inimest >>

USA populaarse teleseriaali Real Housewives of Atlanta üks osatäitjatest ja ema Kim Zolciak-Biermann postitas mõned päevad tagasi sotsiaalmeediasse pildi kuulindlast koolikotist, mille ta oli oma lastele soetanud.

Enne seda oli Kim küsinud ühelt asjatundjalt, mida lapsevanem saab koolitulistamise vastu teha ja sai teada, et kõige tõhusam abivahend ongi kuulikindel koolikott.

Mehhiko koolipoiss tappis kolm klassikaaslast >>

Naine märkis, et ostis kotid Amazonist kohe ära, kuna see on parem kui mitte midagi. Kuulikindlaid kotte toodab ettevõte Guard Dog Security, mis valmistab ka professionaalseid kaitsevahendeid.

Kotte toodab ka teine firma Bullet Blocker, mille hinnad on veidi kallimad, üle 200 dollari, aga ettevõtte esindajate väitel ei ole kõrge hind seni olnud lapsevanematele takistuseks. Firma kallimad kotid maksavad ligi 500 dollarit ja neid on müüdud tuhandeid. Koti muudab kalliks Kevlar, mis on kuulikindel sünteetiline kiudmaterjal.

Laste kotid on tootjate info kohaselt suutelised kinni pidama.357 Magnum,.44 Magnum, 9mm ja.45 kaliibriga tömbininalisi kuule ja veelgi rohkem.

Ameerika Ühendriikides Floridas Parklandis asuvas Marjory Stoneman Douglas High Schoolis toimus 14. veebruaril tulistamine, milles hukkus 17 inimest ja kümned said vigastada, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti neljapäeval.

Florida noored jutustasid, kuidas nad tulistaja eest põgenesid >>

10 minutit enne koolitundide lõppu kõlas Marjory Stoneman Douglase keskkoolis tulekahjuhäire. Seejärel, nagu ütlesid pealtnägijad, kostsid lasud.

Politsei teatel korraldas tulistamise Florida õppeasutuses 19-aastane Nikolas Cruz, kes oli kooli endine õpilane. Tulistaja on tabatud.

Florida kuberner Rick Scott kutsus reedel Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juhti Christopher Wrayd seoses ohvriterohke koolitulistamisega ametist tagasi astuma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

FBI tunnistas varem päeval, et ei tegutsenud, kui sai jaanuaris hoiatuse Florida koolitulistamises kahtlustatava Nikolas Cruzi kohta. FBI teatel ei antud jaanuaris vihjeliinile tehtud kaebust Cruzi kohta edasi.

Christopher A. Wray — "laitmatu taustaga mees" >>

Cruziga seotud inimene võttis 5. jaanuaril FBI vihjetelefoniga ühendust ja edastas info selle kohta, et 19-aastasel noorukil on relv ning ta käitub ebastabiilselt. Ühtlasi juhtis helistaja tähelepanu noormehe sotsiaalmeediapostituste häirivale sisule ja viitas võimalusele, et ta viib läbi koolitulistamise.

Samal teemal

Florida kuberner kutsus FBI juhti ametist tagasi astuma
Tagid:
rünnak, lapsed, kuulikindel, kott, koolikott, tulistamine, kool, Kim Zolciak-Biermann, Florida, USA

Peamised teemad