18:14 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Läti võimud kinnitasid ametlikult keskpanga juhi kinnipidamisest

CC0 / 3839153
Välisuudised
lühendatud link
2210

Läti korruptsioonitõrjeametnikud pidasid kinni Läti Keskpanga presidendi Ilmārs Rimšēvičsi, teatas valitsus, kinnitades, et rahandussüsteemi ei ohusta miski.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. 2001. aastal ametisse nimetatud 52-aastast Rimšēvičsit küsitleti seitse tundi ja viidi siis eile üle teise asukohta, vahendas Pealinn osutusega BNSile.

Rahandusminister Dana Reizniece-Ozola ütles pühapäeval pressikonverentsil, et Rimšēvičs peaks vähemalt uurimise ajaks tagasi astuma.

Kohaliku meedia andmeil otsisid korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) agendid laupäeval õhtul läbi Rimšēvičsi kodu ja tema kontorid keskpangas.

"Hetkel pole mul ega mitte ühelgi teisel ametnikul olnud mingit põhjust sekkuda KNAB-i töösse. Büroo tegutseb professionaalselt ja täpselt. Kui KNAB peab võimalikuks avalikkust teavitada, siis seda ka tehakse. Valitsus usaldab bürood täielikult ja on valmis toetama seda nii palju, kui on tarvis," teatati avalduses.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

"KNAB kommenteerib seda küsimust ja esitab selgituse nii vara, kui võimalik teha, et see ei segaks juurdlust," teatas büroo esindaja Laura Duša.

Võitluses Vene transiidi eest läks Läti Eestist mööda>>

Läti kuulub eurotsooni ja Rimšēvičs ise Euroopa Keskpanga nõukokku, mis koosneb eurotsooni 19 riigi kespanga juhtidest ja kuuest EKP juhatuse liikmest.

Peaminister Māris Kučinskis korraldab esmaspäeval olukorra tõttu erakorralise kabinetikoosoleku.

"Pole mingeid märke, et Läti rahandussüsteemile oleks kuidagi ohtu," sõnas valitsusjuht.

KNAB teatas 2016. aasta septembris, et on asunud uurima Rimšēvičsi tuludeklaratsiooni ja sissetulekuid.

Igipõlised sõbrad või konkurendid: Balti riigid üksteisest>>

Pressiesindaja Laura Duša ütles siis BNS-ile, et uurimine algatati Läti parlamendi korruptsioonitõrje allkomitee avalduse alusel. KNAB teatas tollal, et uurib, kas Rimšēvičsi tuludeklaratsioonis ei sisaldu huvide konflikt.

USA rahandusministeerium teatas paari päeva eest Läti ABLV panga arvatavast seotusest rahapesu ja pistiseandmisega. Mingit seosest Rimšēvičsi juhtumiga ei ole seni teatatud.

Tagid:
KNAB, valitsus, keskpank, Läti

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  25
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56