18:15 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Saksa sõjaväel pole NATO missiooni jaoks tanke ja muud põhivarustust, illustreeriv foto

Bundeswehril pole NATO missiooni jaoks tanke

© AFP 2018 / CHRISTOF STACHE
Välisuudised
lühendatud link
2610

Saksamaa meediasse lekkinud dokumendist selgub, et Bundeswehril on puudu varustusest selleks, et täita liidrirolli NATO Venemaa-vastastes kiirreageerimisjõududes (VJTF). Opositsioonipoliitikud süüdistavad selles kaitseministrit.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Eelmisel nädalal ajalehele Die Welt lekkinud dokumendist selgub, et Saksamaa sõjavägi on salaja tunnistanud, et ei suuda täita NATO-le antud lubadus, vahendab ERR.

Venelased ründavad Eestit sellepärast, et… nad on venelased? >>

Deutsche Welle teatel seisab dokumendis, et Bundeswehr võtab alates järgmisest aastast küll üle NATO kiirreageerimisüksuste (VJTF) juhirolli, kuid sõjaväel pole piisavalt tanke. 

Münsteris paikneval 9. tankibrigaadil on ainult ühksa töökorras Leopard 2 tanki, kuigi VJTF-i jaoks on brigaad lubanud 44 töökorras tanki.

Saksamaa relvajõudude siseseks kasutamiseks mõeldud raport peab Euroopa Liidu ja lääneliku maailmakorra lagunemist lähikümnenditel täiesti võimalikuks, kirjutas raportiga tutvunud ajaleht Der Spiegel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembris.

102-leheküljeline dokument "Strateegiline perspektiiv 2040" ("Strategischen Vorausschau 2040") sai valmis möödnud aasta veebruari lõpus ning seda on pikalt avalikkuse eest varjul hoitud.

"Kohtupäev" — millega lõpeb NATO ja Venemaa vaheline konflikt >>

Dokumendis tuuakse välja kokku kuus stsenaariumi, kuidas ühiskondlikud muutused ja rahvusvahelised konfliktid võivad lähikümnenditel areneda ja Saksamaa julgeolekut mõjutada.

Saksamaal laideti mõtet Venemaa-vastaste sanktsioonide järk-järgulisest tühistamisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Mõnede Saksamaa poliitiliste parteide esindajad on laitnud oma riigi välisministri Sigmar Gabrieli mõtet Venemaa-vastaste sanktsioonide järk-järguliselt tühistamisest pärast rahuvalvejõudude Donbassi sisseviimist.

Trumpi nõunik soovitas USA väed Baltimaadest välja tõmmata >>

Saksa diplomaat toetas Müncheni julgeolekukonverentsil Venemaa presidendi Vladimir Putini mõtet "sinikiivrite" Donbassi sisseviimise kohta. Ta märkis, et rahuvalvajate ilmumisega konfliktipiirkonda võib alata venevastaste sanktsioonide järk-järguline vähendamine.

Tagid:
varustus, relvastus, tankid, Bundeswehr, EL, NATO, Saksamaa, Balti riigid

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  25
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56