03:37 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
5911

Moskva on viimastel aastatel korduvalt väljendanud muret NATO ennenägematu aktiivsuse üle oma läänepiiridel.

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. NATO peasekretär Jens Stoltenberg väitis Foreign Policy intervjuus, et Venemaa ei ohusta allianssi, kuigi mõned päevad tagasi kinnitas ta vastupidist, edastab RIA Novosti.

"Esiteks, me ei näe mingisugust ohtu ühegi NATO-sse kuuluva riigi suhtes, aga geopoliitilistest situatsioonidest kõnelen ma alati ettevaatusega," lausus ta.

Möödunud nädala lõpul teatas Stoltenberg Müncheni julgeolekukonverentsil, et "tuumaähvardus on taas päevakorral," kuna "Venemaa rikub INFT lepingut." Täpselt päev hiljem süüdistas ta Moskvat "uue tuumavõidurelvastumise" vallandamises ja lisas, et "NATO partnerid on ärevuses."

Kuhu tahame, sinna me Iskanderid ka paneme>>

Moskva on viimastel aastatel korduvalt väljendanud muret NATO ennenägematu aktiivsuse üle oma läänepiiridel. Allianss laiendab järjepidevalt algatusi, põhjendades oma tegevust "Venemaa agressiooni ohjeldamisega".

Nagu selgitas presidendi pressisekretär Dmitri Peskov, ei kujuta Venemaa endast kellelegi ohtu, kuid ei jäta tähelepanuta tema huvidele potentsiaalselt ohtlikke samme.

Tagid:
julgeolekukonverents, NATO, Jens Stoltenberg, München, Venemaa

Peamised teemad