04:08 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Välisuudised
lühendatud link
12221

Alaska osariigi senaator Daniel Sullivan nimetas Hustonis toimunud energiakoverentsil tingimused, mille puhul võidakse sanktsionid Venemaa suhtes tühistada.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Tema sõnul on Moskva sunnitud lõpetama tegevuse valdkondades, mis on vastuolus Washingtoni huvidega. Ta täpsustas, et peab silmas olukorda Ukrainas ja "sekkumist" mitmete riikide valimistesse, kirjutab RIA Novosti.

Trump pikendas Venemaale kehtestatud sanktsioone >>

Sullivan ei hakanud vastama RIA Novosti täpsustavale küsimusele, et kas venevastased sanktsioonid aitavad kaasa USA energeetika arengule. Ta märkis et USA peab "tarnima rohkem energiakandjaid sest see aitab nõrgestada Venemaa tegevust."

Venemaa ja lääne suhted halvenesid Ukraina ja Krimmi ümber tekkinud olukorra tõttu. Moskva on korduvalt teatanud et tema ei ole Ukraina konflikti ega Minski lepingute osapooleks.

Ent Euroopa Liit ja USA on siiski kehtestanud venevastased sanktsioonid ning Moskva on rakendanud vastumeetmeed ja võtnud kursi impordi asendamisele. Kuid viimasel ajal kostab läänest aina enam arvamusi piirangumeetmete lõpetamise kaitseks.

USA presidendivalimised 2016 >>

Möödunud nädalal pikendas USA president Donald Trump veel üheks aastaks sanktsioone Venemaa suhtes.

Lisaks sellele toimub USA-s juurdlus Venemaa niinimetatud sekkumise üle ameeriklaste presidendivalimistesse, kus 2016. aasta novembris võitis Trump. Need süüdistused on nii Valge Maja kui Kremli poolt tagasi lükatud.

Euroopa Komisjoni peahoone
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Presidendi pressisekretär Dmitri Peskov nimetas neid avaldusi "täiesti tühisteks". Ka Trump eitab oma "kokkulepet Moskvaga" ja on korduvalt osutanud sellele et "Venemaa sekkumine" algas Obama presidendiajal.

Trump: Venemaa toimik on minu vastaste töö >>

Venemaa ja Euroopa suhete rikkumises on süüdi Balti riigid — aastal 2004 astusid Venemaa ja Euroopa Liidu lähenemise vastu välja Balti riigid, meenutas intervjuus portaalile Sputnik France endine Prantsusmaa saadik Venemaal Claude Blanchemaison, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
Tagid:
presidendivalimised, sekkumine, majandus, sanktsioonid, Donald Trump, Daniel Sullivan, Krimm, Ukraina, USA, Venemaa

Peamised teemad