18:28 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
USA senat tegi ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada

USA senat tegi ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada

© Sputnik / Игорь Михалев
Välisuudised
lühendatud link
4821

Kuulanud ära Venemaa president Vladimir Putini uut relvastust tutvustava ettekande, tegi USA senat ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Vene Föderatsiooninõukogu (Föderaalassamblee ülemkoja) välisasjade komitee esimees Konstantin Kosatšjov nägi Vladimir Putini esinemisele Föderaalassamblees järgnenud USA-poolsetes üleskutsetes alustada Venemaaga läbirääkimisi vägagi lootustandvaid samme, edastab RIA Novosti.

Lääne meedia Putini läkitusest — kas sõnumeid hakatakse kuulama >>

Grupp demokraatidest senaatoreid pöördus peale Putini ettekannet riigisekretär Rex Tillersoni poole üleskutsega alustada Venemaaga dialoogi strateegilise stabiilsuse osas.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

"See on lootustandev uudis. Peale mitmeid kuid ja isegi aastaid Ameerika senaatorite ja kongressmenide suust kõlanud sõjakaid sõnavõtte Venemaa aadressil, kuni üleskutseteni igasuguste suhete lõpetamiseks, tekkis Ühendriikide parlamendis ühtäkki mitte negatiivne, vaid positiivne surve ja mitte meie vaid nende endi presidendi suhtes," kirjutas ta Facebookis.

Lisaks sellele väljendas Kosatšjov lootust, et niisugusele otsusele järgnevad ka mõistlikud ja adekvaatsed sammud ka Ühendriikide poliitikas, eriti strateegilise stabiilsuse ja kollektiivse julgeoleku valdkonnas, sest "tänapäeva maailmas ähvardavad meid sarnased ohud."

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

Oma pöördumises Föderaalassamblee poole tutvustas president Putin Venemaa relvajõudude käsutusse antud uusimaid strateegilise relvastuse liike. Nii anti strateegilistele tuumajõududele üle 80 uut mandritevahelist raketti, 102 ballistilist raketti allveelaevadele ja 3 strateegilist allveeristlejat "Borei".

Ettekande ajal demostreeris Putin ka kaadreid planeeriva tiibplokiga raketikompleksi katsetamisest, tuumajõuseadmega raketti ja kompleksi "Sarmat".

Tagid:
relvastus, Föderaalassamblee, USA senat, Konstantin Kosatšjov, Rex Tillerson, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56