06:27 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
USA senat tegi ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada

USA senat tegi ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada

© Sputnik / Игорь Михалев
Välisuudised
lühendatud link
5121

Kuulanud ära Venemaa president Vladimir Putini uut relvastust tutvustava ettekande, tegi USA senat ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Vene Föderatsiooninõukogu (Föderaalassamblee ülemkoja) välisasjade komitee esimees Konstantin Kosatšjov nägi Vladimir Putini esinemisele Föderaalassamblees järgnenud USA-poolsetes üleskutsetes alustada Venemaaga läbirääkimisi vägagi lootustandvaid samme, edastab RIA Novosti.

Lääne meedia Putini läkitusest — kas sõnumeid hakatakse kuulama >>

Grupp demokraatidest senaatoreid pöördus peale Putini ettekannet riigisekretär Rex Tillersoni poole üleskutsega alustada Venemaaga dialoogi strateegilise stabiilsuse osas.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

"See on lootustandev uudis. Peale mitmeid kuid ja isegi aastaid Ameerika senaatorite ja kongressmenide suust kõlanud sõjakaid sõnavõtte Venemaa aadressil, kuni üleskutseteni igasuguste suhete lõpetamiseks, tekkis Ühendriikide parlamendis ühtäkki mitte negatiivne, vaid positiivne surve ja mitte meie vaid nende endi presidendi suhtes," kirjutas ta Facebookis.

Lisaks sellele väljendas Kosatšjov lootust, et niisugusele otsusele järgnevad ka mõistlikud ja adekvaatsed sammud ka Ühendriikide poliitikas, eriti strateegilise stabiilsuse ja kollektiivse julgeoleku valdkonnas, sest "tänapäeva maailmas ähvardavad meid sarnased ohud."

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

Oma pöördumises Föderaalassamblee poole tutvustas president Putin Venemaa relvajõudude käsutusse antud uusimaid strateegilise relvastuse liike. Nii anti strateegilistele tuumajõududele üle 80 uut mandritevahelist raketti, 102 ballistilist raketti allveelaevadele ja 3 strateegilist allveeristlejat "Borei".

Ettekande ajal demostreeris Putin ka kaadreid planeeriva tiibplokiga raketikompleksi katsetamisest, tuumajõuseadmega raketti ja kompleksi "Sarmat".

Tagid:
relvastus, Föderaalassamblee, USA senat, Konstantin Kosatšjov, Rex Tillerson, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12