05:46 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
14025

Venemaa ei kavatse kellelegi kallale tungida aga tema relvajõud on suutelised igasuguse agressiooni tagasi tõrjuma, teatas interjuus RT-le Riigiduuma kaitse- ja julgeolekukomitee aseesimees Juri Švõtkin.

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Kommenteerides USA relvajõudude strateegilise ülemjuhatuse esimehe John Hyteni ütlust selle kohta, et ameeriklaste allveelaevad suudavad Venemaa hävitada, tuletas rahvasaadik meelde, et igasugused ähvardused kõlavad praegu ennekõike Ameerika Ühendriikide ja NATO poolt, samal ajal kui Venemaa sõjaline doktriin kannab kaitseiseloomu, vahendas RIA Novosti.

Lääne meedia Putini läkitusest — kas sõnumeid hakatakse kuulama >>

"See rõhutab veel kord meie riigi kaitsevõimekuse vajalikkust,"märkis Švõtkin.

Parlamendisaadiku sõnul tähendab USA püüdlus demonstreerida nende käsutuses olevaid relvastusvõimalusi rumalust, kuna Venemaa uusimad relvaliigid, mida Vladimir Putin on ette näidanud, suudavad igasuguse agressori tagasi tõrjuda.

"Me ei taha mingil juhul sõda ega püüdle selle poole. Meie võitleme rahu eest. Ja me teeme ettepaneku istuda veel kord läbirääkimiste laua taha ja arutada konstruktiivselt julgeoleku tagamise küsimusi," lausus Švõtkin lõpetuseks.

Hüperhelikiirusel liikuvad tiibplokid, raketikaitse jaoks tabamatud mandritevahelised raketid, allveedroonid, laserrelvad ja uusimad lennuväeraketid — nii mastaapset sõjatööstuskompleksi uudistoodete esitlust ei ole Vladimir Putin varem teinud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Oma 1. märtsil toimunud iga-aastases pöördumises Föderaalse assamblee poole pühendas president piisavalt aega kodumaise relvatööstuse värsketele saavutustele, toonitades, et niisugust tehnikat ei ole kellelgi teisel maailmas. Ja selleks ajaks kui see peakski ilmuma, "mõtlevad meie poisid midagi uut välja," ütles Putin.

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

Kuulanud ära Venemaa president Vladimir Putini uut relvastust tutvustava ettekande, tegi USA senat ettepaneku Venemaaga läbirääkimisi alustada, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Tagid:
relvatööstus, relvastus, relvajõud, Riigiduuma, Pentagon, John Hyten, Juri Švõtkin, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad