18:36 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Manaforti ette visati maha Venemaa trikoloor, illustreeriv foto

Manaforti ette visati maha Venemaa trikoloor

© Sputnik / Михаил Корытов
Välisuudised
lühendatud link
3001

Tundmatu mees viskas kohtusaalist väljudes Venemaa lipu Donald Trumpi endise valimisstaabi ülema Paul Manaforti pihta. Video sellest vahejuhtumist on avaldatud sotsiaalmeedias.

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Videosalvestusel on näha, kuidas mees viskab riigilipu, nimetab Manaforti reeturiks ja süüdistab Ameerika mahamüümises venelastele, vahendab RIA Novosti

USA võimud kahtlustavad Manaforti ja tema äripartnerit Rick Gatesi registreerimata lobitegevuses Ukraina kasuks, maksudest kõrvalehoidmises ja rahapesus.

Süüdistused esitas eriprokurör Robert Mueller, kes uurib Venemaa "sekkumist" USA valimistesse ning Donald Trumpi oletatavaid sidemeid Moskvaga. Need kahtlused on nii Valge Maja kui Kremli poolt tagasi lükatud.

Jälle halvad uudised Trumpi jaoks — ja jälle Venemaa asjus >>

Süüdistuskokkuvõttes on öeldud, et Manafort pesi koos Gatesi abiga üle 30 miljoni dollari, eeskätt salates enam kui kümne miljoni dollari suurust tulu Küprose ettevõtetelt laenu näol.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Никольский

Kohtuistungil väitis Trumpi valimisstaabi endine ülem, et ei ole süüdi ja nõudis vandekohust.

Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Washington peaks saatma talle kindlaid tõendeid selle kohta, et Venemaa kodanikud sekkusid USA valimistesse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sel nädalal.

USA eriprokurör Robert Mueller esitas veebruaris 13 Vene kodanikule ja kolmele ettevõttele süüdistuse seoses 2016. aasta USA presidendivalimistesse sekkumisega.

Trump pikendas Venemaale kehtestatud sanktsioone >>

"Ma pean enne nägema, mida nad on teinud. Andke meile materjale, andke meile informatsiooni," kommenteeris Putin telekanalis NBC eetrisse läinud intervjuus.

Tagid:
süüdistus, poliitika, trikoloor, lipp, valimisstaap, Donald Trump, Paul Manafort, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  17
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  57