05:34 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Hiina parlament kiitis heaks presidendi ametiajapiirangu kaotamise

Hiina parlament kiitis heaks presidendi ametiajapiirangu kaotamise

© Sputnik / Алексей Бабушкин
Välisuudised
lühendatud link
1410

Hiina rahvakongress kiitis heaks põhiseadusmuudatuse, mis kaotab presidendi ametiajalt piirangu ning avab president Xi Jinpingile tee jääda võimule määramata ajaks.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Rahvakongressi otsus lõpetab "kollektiivse juhtimise" ajastu, mille viis sisse endine president Deng Xiaoping, tagamaks riigi stabiilsus pärast Mao Zedongi diktatuuri.

Rahvakongress kiitis põhiseadusmuudatuse heaks 2958 poolt- ja kahe vastuhäälega. Kolm saadikut jäi erapooletuks, edastab Pealinn.

Tegemist on esimese põhiseaduse muudatusega Hiinas 14 aasta jooksul, see kaotab senise piirangu, mille kohaselt riigipea saab olla võimul kaks viieaastast ametiaega.

Kuulus pankur Jiang Jianqing käis märkamatult Eestis>>

Eesti ja Hiina suhted on viimastel aastatel muutunud oluliselt tihedamaks.

Riigikogu esimees Eiki Nestor, kes viibis jaanuaril Hiinas visiidil, kohtus Hiina president Xi Jinpingiga — kirjutas Sputnik Eesti.

"Eesti ja Hiina suhted on viimastel aastatel muutunud oluliselt tihedamaks ning kohtumine Hiina presidendiga on samuti märgiks sellest," kinnitas Nestor peale kohtumist."

Uue siiditee" tippkohtumisel osalejate hulgas Eestit pole>>

Kohtumise käigus arutati üleilmastumisega seotud võimalusi ja probleeme ning vajadust arendada avatud ja jätkusuutlikku globaalset majanduskeskkonda.

 

 

Tagid:
president, rahvakongress, Hiina

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12