01:41 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
4220

Prantsusmaa erakond Rahvusrinne valis pühapäeval oma juhiks tagasi Marine Le Peni, kes oli ainus parteikongressil üles seatud kandidaat.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Marine Le Pen on olnud paremäärmusluses süüdistatud erakonna esimeheks ka varem, kuid loobus sellest ametist eelmise aasta kevadel, kui ta Prantsusmaa presidendiks kandideeris, vahendab ERR.

Samal ajal katkestas partei lõplikult sidemed oma asutaja ning Marine Le Peni isa Jean-Marie Le Peniga.

Uueks Napoleoniks pürgiv Macron tuli välja ideega Saksamaa paljaks röövida>>

Konflikt isa ja tütre vahel on kestnud juba aastaid ning seda on Prantsusmaa meedia ka põhjalikult käsitlenud. Ka kevadel toimunud presidendivalimiste ajal süüdistas erakonna asutaja oma tütart selles, et viimase valimiskampaania olevat "liiga pehme".

89-aastane Jean-Marie Le Pen on hetkel Euroopa Parlamendi saadik. 49-aastane Marine Le Pen oli ka varem eurosaadik, kuid alates eelmise aasta juunis toimunud parlamendivalimistest on ta Prantsuse alamkojas rahvasaadik.

Marine Le Pen tegi pühapäevasel kongressil Lille'is ka ettepaneku partei nime muutmiseks — senise Rahvusrinde (Front National — FN) asemel võiks erakond tema arvates kanda nime Rahvuskogu (Rassemblement National).

Macron: uus Saksa valitsus on hea uudis Euroopale>>

Nime muutmise algatamise poolt hääletas laupäeval 52 protsenti erakonna kongressi liikmetest. Uus nimi valitakse välja hiljem posti teel toimuva hääletuse kaudu.

Tagid:
Marine Le Pen, Prantsusmaa

Peamised teemad