18:17 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Suri füüsik Stephen Hawking

Suri füüsik Stephen Hawking

© AP Photo / Evan Agostin
Välisuudised
lühendatud link
3321

Ülemaailmselt tuntud teaduse populariseerija füüsik Stephen Hawking suri 76-aastasena, teatas perekond.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Hawking suri oma kodus Cambridges, edastas ERR.

"Me oleme sügavalt kurvastatud oma armastatud isa lahkumisest," kirjutasid Hawkingi lapsed Lucy, Robert ja Tim meediale edastatud teadaandes.

"Ta oli erakordne teadlane ja erakordne mees, kelle töö ja pärand jääb elama paljudeks aastateks," lisasid lapsed.

Stephen William Hawking sündis 8. jaanuaril 1942. Ta oli inglise füüsikateoreetik, kosmoloog, kirjanik ja Cambridge'i ülikooli teoreetilise kosmoloogia keskuse teadusdirektor. Hawkingi uurimused mustade aukude olemuse, relatiivsusteooria, gravitatsiooni ja kosmoloogia alal on märkimisväärsed ja mõjutanud paljusid teadlasi.

Hawking oli Royal Society of Artsi ja Paavsti Teaduste Akadeemia liige ning Presidendi Vabadusmedali laureaat ja aastatel 1979-2009 oli ta Cambridge'i ülikooli matemaatikaprofessor.

Hawking on saavutanud edu oma populaarteaduslike töödega, kus arutleb oma teooriate ja kosmoloogia üle. Tema raamat "Aja lühilugu" oli tohutu läbimüügiga ja püsis The Sunday Timesi raamatumüügi edetabelis rekordilised 237 nädalat.

Hawking põdes alates 1963. aastast amüotroofset lateraalskleroosi ning ta ei saanud ise rääkida, mistõttu kasutas ta enda väljendamiseks arvuti tekitatavat kõnet.

Tagid:
Stephen Hawking

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  25
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56