15:01 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
6931

RT ja "Rossia Segodnja" peatoimetaja Margarita Simonjan avaldas arvamust, et võimaliku RT litsentsi tühistamise korral annab Moskva Londonile sümmeetrilise vastuse.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Venemaa telekanal RT vastas Briti meediajärelvalveorgani Ofcom kirjale võimalikust telejaama töö piiramisest riigis, teatades, et Ofcom ületab oma volitusi ja "sekkub riikidevahelistesse küsimustesse", vahendab RIA Novosti

Suurbritannia katkestab Venemaaga kahepoolsed suhted >>

Ofcom saatis hiljuti telekanal RT tegevuslitsentsi haldavale sõltumatule mittetulundusühingule "TV-Novosti" kirja, milles teatati võimalikest sanktsioonidest seoses "Skripali juhtumiga".

"Me ei saa Ofcomi seisukohaga kuidagi nõustuda. Viimase nädala jooksul ei ole meie telesaadete olemus kuidagi muutnud — see vastab endiselt kõikidele standarditele. Ofcom seob omavahel infoagentuuri RT ja sündmused, millega asutus kuidagi seotud ei ole, mis tähendab, et meediajärelvalveorgan ületab oma volituste piire, sekkudes riikidevahelistesse küsimustesse," teatatakse telekanali veebileheküljel.

RT kinnitas, et jätkab "väärtuslikku panustamist Ühendkuningriigi infovälja rikastamisse, valgustades eluliselt tähtsaid, kuid ignoreeritavaid teemasid ja seisukohti, sealhulgas paljude Briti parlamendisaadikute ja muude avaliku elu tegelaste arvamusi, kellele peavoolumeedia laialdasemates arutlustes osalemiseks võimalust ei anna."

Ühendkuningriik saadab "Skripali juhtumi tõttu" riigist välja 23 Venemaa diplomaati ning katkestab Moskvaga kahepoolsed suhted, teatas parlamendi ees esinenud peaminister Theresa May, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Esmaspäeval teatas Suurbritannia peaminister Theresa May, et Briti luure heaks töötanud kindralstaabi luure peavalitsuse eks-polkovnik Sergei Skripali mürgitamises närvisüsteemi halvava ainega on süüdi Vene Föderatsioon.

"Inglanna õiendab häda" >>

Ta ütles, et nõudis Moskvalt teisipäeva õhtuks olukorra detailset kirjeldust, lubades vastasel juhul Vene Föderatsiooni suhtes "tõsiseid meetmeid" rakendada. Mingeid tõendusmaterjale Briti pool oma süüdistustele tavapäraselt ei lisanud.

Mitmed parlamendisaadikud kutsusid Ühendkuningriigi valitsust üles telekanal RT suhtes piiranguid kehtestama, või lausa agentuuri tegevuslitsentsi Suurbritannias tühistama. Otsest vastust May neile ei andnud, meenutades vaid, et peab saadikutega Venemaa meetmete osas nõu kolmapäeval.

Meedialahingud >>

Telekanal RT vastas Briti rahvasaadikute üleskutsele uudistetoimetuse tegevust piirata ja märkis, et tegevuspiirangud muudavad kohaliku ühiskonna veelgi enam lõhestatuks ning et "igasugune RT tegevuse piiramine teeb kahju just Briti ühiskonnale, kes juba mitme aasta vältel pöördub sageli toimetuse poole, sest kanal avaldab väga olulisi, kuid tähelepanuta jäänud uudislugusid, andes sõna ka infosulgu jäetud inimestele – sealhulgas ka parlamendisaadikutele ja avaliku elu tegelastele, kes on peavoolumeedia poolt avalikest arutlustest kõrvale tõrjutud.

RT peatoimetaja Margarita Simonjan arvas, et võimalikule RT tegevusloa tühistamisele Suurbritannias järgneb Moskvast sümmeetriline vastus.

"Kallid sõbrad! Suure tõenäosusega võtab Ühendkuningriik meilt tegevusloa. Selleks otsiti ammu võimalust, mis nüüd leitigi. Eeldatavasti annab Moskva resoluutse vastuse, mispeale britid süüdistavad Venemaad oma vaba meedia poliitilises represseerimises," teatas Margarita Simonjan.

Vastumeetmete rakendamist Briti infoagentuuride suhtes, juhul kui London RT tegevust piirama peaks, ei välistanud ka Riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin.

Venemaa Ühiskondliku koja humanitaarkoostöö, ühiskondliku diplomaatia arendamise ja põhiväärtuste säilitamise komisjoni juht Jelena Sutormina arvab samuti, et RT tegevusloa tühistamine Ühendkuningriigis, kui see peaks tõesti juhtuma, oleks rahvusvahelise õiguse jõhker rikkumine ja Venemaal tuleb sellisel juhul vastumeetmetele mõelda.

Skripal ja tema tütar leiti 4. märtsil teadvusetult Salisburyst. Briti valitsuse väiteil mürgitati nad Venemaal toodetud närvisüsteemi halvava ainega. Nendele lisaks sai kannatada ka üks politsei kaastöötaja. Skripalile anti Suurbritannias varjupaik peale Venemaa ja USA vahelist luurajate vahetust 2010. aastal, mil Moskvale loovutati 10 inimest, nende hulgas ka Anna Chapman.

Briti peaminister Theresa May süüdistab Venemaad Sergei Skripali mürgitamises >>

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova nimetas Briti peaministri süüdistusi "tsirkuseetenduseks" ja teatas, et tegu on järjekordsel provokatsioonil põhineva infokampaaniaga.

"Võin teile kohe teatada – kui RT peaks suletama, ei tööta ka Vene Föderatsioonis enam ükski Briti meediakanal," ütles ta telekanali "Rossia 1" otsesaates "60 minutit".

Venemaa president Vladimir Putin soovitas Briti poolel esmalt Skripali mürgitamise tagamaades selgusele jõuda ja alles seejärel intsidenti Venemaaga arutama hakata.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
meedialahingud, RT, Maria Zahharova, Margarita Simonjan, Venemaa, Suurbritannia, London

Peamised teemad