05:32 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
5531

USA president Donald Trump tegutses nõunike soovituste vastaselt, kui õnnitles Venemaa presidenti Vladimir Putinit valimisvõidu puhul, kirjutas teisipäeval ajaleht Washington Post.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Ajalehe väitel olid nõunikud eraldi hoiatanud, et Trump telefonivestluses õnnitlusi ei edastaks, vahendab ERR.

"Ära õnnitle!" oli väljaande allikate kohaselt kirjutatud suurte tähtedega eelnevalt telefonikõne tarvis koostatud memos.

Trump õnnitles Putinit tagasivalimise puhul >>

Washington Posti andmetel eiras Trump ühtlasi nõuannet, mille kohaselt oleks ta pidanud hukka mõistma Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamise Suurbritannias.

Trump ja Vene riigipea Vladimir Putin pidasid teisipäeval telefonivestluse, mille käigus Trump õnnitles Putinit neljandaks ametiajaks presidendiks valimise puhul ning riigipead rõhutasid võidurelvastumise piiramise tähtsust, teatas Kreml.

Venemaal leidsid pühapäeval, 18. märtsil aset presidendivalimised, mis annavad praegusele riigipeale neljanda ametiaja. 

Ka tesised välismaa riigijuhid õnnitlesid Vladimir Putinit presidendivalimiste võidu puhul. President Kersti Kaljulaid saatis ka teisipäeval Venemaa presidendiks tagasi valitud Vladimir Putinile omapoolse õnnitluse.

Putin võitis valimised rekordtulemusega >>

Venemaa keskvalimiskomisjon teatas esmaspäeva hommikul, et Vene presidendivalimised võitis Vladimir Putin, keda toetas 76,67 protsenti valijatest. Sekordsetel valimistel saavutas Putin oma parima tulemuse.

Esmakordselt valiti Vladimir Putin presidendiks 2000. aasta märtsis ja 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli ta Venemaa peaminister ja 2012. aastal valiti taas riigipeaks.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
poliitika, hoiatus, õnnitlus, nõunik, presidendivalimised, Vladimir Putin, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad