04:32 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
6230

Endine tallinlane uuris Hiina Daliani linna elanikelt kaks päeva enne 18. märtsi valimisi, kellest võiks nende arvates Venemaa president saada. Video küsitlusega postitati YouTube´i, Sputnik Eesti aga sai video autorilt kommentaari.

ТАLLINN, 20. märts — Sputnik, Ilona Ustinova. Tuntud videoplatvormi YouTube avarustesse ilmus videoklipp, kus Tallinnas sündinud Donat Husjainov ja tema sõbratar Alina olid võtnud ette uurida Hiina kodanikelt ja välistudengitelt, kelle ettepandud kandidaatidest oleksid nemad Venemaa presidendiks valinud.

Kaljulaid saatis Putinile omapoolse õnnitlusу >>

Donat Husjainov on sündinud Eestis ja õpib praeguseks hetkeks juba 2,5 aastat Hiinas rahvusvahelist ärindust. Ta lausus telefoniintervjuus portaalile Sputnik Eesti, et niisuguse küsitluse tekitamise mõte tekkis üleöö, võtted aga toimusid kaks päeva enne valimisi.

Донат Хусяинов
© Фото : из личного архива Доната Хусяинова
Donat Husjainov

"Erinevates riikides, erinevates meediaväljaannetes oli pikka aega arutlusel küsimus, kellest saab Venemaa president. See teema kujunes üheks kõige tulisemaks, kuna meie jaoks oli huvipakkuv, mida hiinlased sel teemal arvavad," tunnistas Husjainov.

Videoküsitluse tegemiseks valisid Donat ja tema sõbratar Alina välja oma pilgu järgi neli Venemaal kõige populaarsemat kandidaati ja suundusid Daliani tänavatele. Nagu selgus, teadsid kõik küsitletud inimesed täpselt, kes on Vladimir Putin, ja leidsid, et kõige tõenäolisemalt saab nimelt tema järjekordselt Venemaa presidendiks.

Simonjan: miks me enam Läänest lugu ei pea >>

Eksperimendi korras peitsid noored Putini foto silme eest ja tegid ettepaneku valida kandidaat ülejäänud kolme esitatud kandidaadi hulgast. Vastajad asusid järele mõtlema ja hindama isiksusi üksnes fotodel nähtavate väliste tunnuste põhjal.

"Kui tõsteti ette Putini foto, siis valisid absoluutselt kõik nimelt tema. Ütlen teile ausalt, et neid, kes poleks teda ära tundnud, ei leidunud üldse." lausus videoklipi autor.

Husjainovi tähelepanekute kohaselt suhtutakse Hiinas Vladimir Putinisse väga hästi, millest annavad tunnistust ka Taevase riigi tavakodanike jutuajamised Venemaalt saabunutega.

"Arutelu teemast olenemata nendivad hiinlased esimese asjana oma sümpaatiat Putini vastu. Mulle tundub, et kui nad saaksid Venemaa presidenti valida, siis enamik neist annaks oma hääle nimelt temale," oletas Husjainov.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
ühiskond, poliitika, pilt, hääletamine, küsitlus, video, presidendivalimised, Vladimir Putin, Donat Husjainov, Hiina, Venemaa

Peamised teemad