07:53 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
49 0 0

Ametisolev riigipea pälvis võidu, kogudes 76,69% häältest. Putini poolt hääletas 56 430 712 valijat. See on suurim toetus Venemaa presidendivalimiste ajaloos.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Vladimir Putin esines pärast presidendivalimiste ametlike tulemuste väljakuulutamist pöördumisega venemaalaste poole, edastab RIA Novosti.

President tänas venemaalasi "ennenägematu" toetuse eest. Tema sõnul on niisugune "võimas kodanikuaktiivsus ja konsolideerumine" erakordselt tähtis. "Mõistan oma tohutu suurt vastutust Venemaa kodanike ees, riigi ees. Kõik, millest rääkisin valimiskampaania käigus, peab saama teostatud," märkis ta.

Putin lisas, et Venemaa vajab "tõelist läbimurret" ja venemaalaste toetuses näeb ta selleks valmidust.

"Meil on vaja jätkusuutlikke sügavaid muutusi, läbimõeldud samme, mis annavad püsivaid tulemusi nii täna kui ka perspektiivis," rõhutas riigipea.

Ta meenutas ka ülesandeid, millest kõneles läkituses Föderaalkogule. "Sisuliselt on see meie ühiste ettevõtmiste täpne, konkreetne, üksikasjalik tegevuskava. Olen kindel et see on realistlik, õige ja põhjendatud," ütles president.

Suursaadik: sanktsioonide tingimustes on Putini toetamine iseenesestmõistetav >>

Ta kinnitas, et mis tahes lõppotsus võetakse vastu "eranditult venemaalaste huvides". "Meie arengukaval on konsolideeriv iseloom, üldrahvalik iseloom ja see peab kõiki ühendama," teatas Putin.

Ta märkis, et võimude tegevuse kriitika ja arutelu on oluline, kuid ei tohi muutuda "vastutustundetuks populismiks".

Riigipea pöördus ka venemaalaste poole, kes hääletasid teiste kandidaatide poolt, märkides et suhtub nende valikusse lugupidamisega. Samas rõhutas ta, et poliitilised eelistused ei tohi riigi elanikkonda lõhestada.

Venemaal leidsid pühapäeval, 18. märtsil aset presidendivalimised, mis annavad praegusele riigipeale neljanda ametiaja.

Putin võitis valimised rekordtulemusega >>

Venemaa keskvalimiskomisjon teatas 19. märtsi hommikul, et Vene presidendivalimised võitis Vladimir Putin, keda toetas 76,67 protsenti valijatest. Sekordsetel valimistel saavutas Putin oma parima tulemuse.

Venemaa saatkonna andmetel osales Eestis ligi 83 000 valimisõiguslikust Venemaa kodanikust valimistel 28 077, valimisaktiivsus saavutas Balti riikide jaoks rekordilised 34%.

Putini poolt hääletas ligi 94 protsenti valijatest, samas kui Pavel Grudininsai näiteks 1,77 protsenti häältest, Vladimir Žirinovski 1,47 protsenti häältest ja Ksenija Sobtšak 0,2 protsenti.

Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania >>

Esmakordselt valiti Vladimir Putin presidendiks 2000. aasta märtsis ja 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli ta Venemaa peaminister ja 2012. aastal valiti taas riigipeaks.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
hääletamine, presidendivalimised, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad