21:48 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

Moskva nõudis Huntsmani mainitud andmeid

© Sputnik / Евгений Одиноков
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
8121

Moskva pöördus USA ja Suurbritannia saatkondade poole palvega esitada Skripali juhtumit puudutavad andmed, mida USA suursaadik Venemaal Jon Huntsman meediaga kõneldes mainis, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid, Norra, USA, Kanada ja Ukraina ning veel mõned otsustasid Salisbury juhtumi tõttu osa Venemaa diplomaate riigist välja saata. Näiteks teatasid USA võimud, et sunnivad lahkuma 48 saatkonna töötajat, 12 Vene Föderatsiooni esindajat ÜRO-s ning sulgevad Seattle"is asuva Venemaa peakonsulaadi.

"Inglanna õiendab häda" >>

"Pöördusime täna taas kord USA ja Suurbritannia saatkondade poole, et saada kasvõi need andmed, mida nad isekeskis vahetavad ning millele meie tähelepanu juhitakse. Me ootame neid materjale," teatas Zahharova Moskvas toimunud Synergy Women foorumile kogunenud ajakirjanikele, edastab RIA Novosti.

Soome president Sauli Niinistö ja Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Никольский

Ta pööras tähelepanu ka "USA suursaadiku Jon Huntsmani pretsedenditule intervjuule, mille käigus Vene väljaannete ajakirjanikud pärisid korduvalt, mis alusel Ameerika Ühendriigid diplomaatide väljasaatmise otsuse langetasid ning Moskva Suurbritannias toimunus süüdi tunnistasid."

"Pööran teie tähelepanu faktile, et saadik ei suutnud vastata ühelegi esitatud küsimustest. Ta mainis teatud materjale, mida levitas Suurbritannia saatkond ning palus ajakirjanikel üllitisele tähelepanu pöörata. Ühelgi Vene ajakirjanikul neid materjale paraku pole. Neid ei ole ka Välisministeeriumil. Tundub, et tegu on salastatud andmetega, mis avalikustamisele ei kuulu," lisas Zahharova.

Maria Zahharova selgitas Euroopa Liidule, kuidas London ta lõksu on püüdnud >>

Välisministeeriumi esindaja märkis, et "nii suure ja rahvusvahelistes suhetes olulist kaalu omava riigi suursaadiku jaoks on sobimatu toetuda materjalile, mida avalikustada ei saa ja mis — nagu me näeme — mingit faktoloogilist infot ei sisalda."

"Võimalik, et brošüüri selle pärast ei avalikustatagi, et ta koosneb vaid poliitilistest loosungitest," lausus Zahharova.

Ühendkuningriigis asuvas Salisburys mürgitati 4. märtsil Briti spioon Sergei Skripal koos oma tütre Juliaga. London väidab, et Skripalide tapmiskatsesse aine A234 abil on segatud Vene Föderatsioon. Venemaa eitab kategooriliselt oma seotust toimunuga.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
närvigaas, mürgistus, tõendid, suursaatkond, Välisministeerium, Jon Huntsman, Maria Zahharova, Suurbritannia, Venemaa, USA

Peamised teemad