08:42 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
11311

Moonutatud tegelikkus, milles Ukraina võimud elavad, toob neile rahalisi kaotusi. Ukraina taristuministeeriumis rehkendati kokku, kui palju nad sellest kaotavad, et Venemaa Krimmi silla ehitab.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Ukraina kaotab kümneid miljoneid grivnasid – ja jällegi Venemaa tõttu. Tema, vaadake, ehitab oma riigis ühest piirkonnast teise viiva silla. Olles jätnud selle Kiieviga kooskõlastamata!

Kuidas ehitatakse Krimmi sillani viivat maanteed ja raudteed >>

Ukraina taristuminister Volodõmõr Omeljan, kes kahjumid teatavaks tegi, on säärasest häbematusest lihtsalt šokis. Tema on muide seesama mees, kes möödunud aasta lõpul arvutas kokku Ukraina kahjumid Venemaaga raudteeühenduse lõpetamisest – need ulatuvad tema meelest ühe grivnani.

Niiviisi reageeris kalkuleeriv minister Ukrainast möödamineva Vene raudteelõigu avamisele. Omeljanile meeldis see väga, kuna tema sõnul peavad Venemaa rongid "sõitma kus iganes, välja arvatud Ukrainas".

Ainult et nähtavasti mitte uut silda pidi. Sest siin seisab Kiiev silmitsi juba märksa olulisema kahjumiga. Kuidas nad nimelt selle välja arvutavad, kust need summad pärinevad, see pole kuigi arusaadav. Samas ka mitte eriti oluline.

Ei usutud ju Kiievis veel üsna hiljaaegu uue silla teokssaamisse ja kinnitati, et seda ehitada on põhimõtteliselt võimatu. Venelased aga liiguvad niigi oma riigis siia-sinna ilma Ukrainasse sisse põikamata, nii et Ukrainat ei puuduta see justkui sugugi.

Kuid üllatus on külje all. Selgus et vägagi puudutab – tänu pan Omeljani iseäralikule maailmatajule. Näiteks on ta veendunud, et nii Krimm kui Kubanimaa kuuluvad ikka veel Ukrainale, mis tähendab, et tee viib tema veendumust mööda Ukrainast Ukrainasse.

Sajandi ehitusega Mustal merel alustati kaks aastat tagasi >>

Nõnda on üldse arusaamatu, millest see paanika. Kui Ukraina taristuminister elab jätkuvalt oma unistustes, siis tuleb välja, et Venemaa ehitas oma raha eest silla tema riigis. No kas pole see imetore?

Nagu ka fantoompiirkondade evimine: need arenevad, omandavad kaasaegse taristu ja elavad üldse täisväärtuslikku elu. Ning seda ilma vähimagi mureta Ukraina eelarvele.

Krimmi sild
© Sputnik / Александр Полегенько

Miks siis mitte osutada käega veel mingite Venemaa piirkondade, soovitavalt jõukamate suunas? Või ütleme, Ukraina läänenaabrite suunas? Võib-olla ehitatakse sealgi midagi toredat?

Ukraina riik rahvusvahelise kurjategija rollis >>

Ja ütle nüüd – Kanada on ilmselgelt alati olnud Ukraina oma, vaat kui palju seltsimehi on sealsetes tikandites. Aga vahest kuulutada Ukraina omaks üldse kõik – nii Maa kui Päike kui Kuu, niipalju kui fantaasiat jätkub.

Sellest, nagu ka avaldustest Krimmi ja Kubanimaa osas ei muutu midagi. Aga võib-olla hakkab kergestimõjutatavatel isikutel Ukrainas sellest pisut kergem.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
sild, kahjud, majandus, Volodõmõr Omeljan, Kertši väin, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad