05:58 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Plahvatus Peterburi metroos (15)
68 0 0

Uurijad paljastasid kogu asjaosaliste võrgustiku, mis oli seotud Peterburi metroos täpselt aasta tagasi toimunud terroriaktiega. Sellest teavitas juurdluskomitee ametlik esindaja Svetlana Petrenko.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Ametkonna töötajad tegid koos FSB-ga kindlaks kuriteo tellija, korraldaja ja täideviijad, edastab RIA Novosti.

Juurdluskomitee esindaja sõnul tegid terroriakti teoks radikaalse islamikogukonna osalised, kes ei olnud isegi omavahel tuttavad. Suhtlesid nad üksnes sõnumimootoris, märkis Petrenko.

Nagu juurdluskomitee esindaja teatas, leiti kurjategijad üles tänu niinimetatud elektrooniliste jälgede analüüsile, mis sääraste sidemeetodite korral alles jäävad. Petrenko lisas, et uurimise käigus vahistati üksteist inimest. Juurdlus on peaaegu lõpule jõudnud. 

Pommiplahvatusest Peterburi metroos möödus aasta >>

Täpselt aasta tagasi kõmatas Peterburi metroos metroojaamade Sennaja Ploštšad ja Tehnologitšeski Institut 2 plahvatus. Hukkus 16 inimest, sealhulgas enesetaputerrorist Akbaržon Džalilov. Hiljem leiti metroojaamast Ploštšad Vosstanija veel üks isevalmistatud lõhkekeha, see tehti kahjutuks.

В Москве мужчина смотрит на экран компьютера с новостным сообщением с фотографией подозреваемого в взрыве 3 апреля Акбаржона Джалилова
© AFP 2019 / HO
Enesetaputerrorist Akbaržon Džalilov

Möödunud aasta suvel teatas FSB, et metrooplahvatuse ette valmistanud terroristid kasutasid oma tegevuse koordineerimiseks aktiivselt Telegram'i. Ametkonnast märgiti, et see sõnumimootor võimaldab pidada salajasi vestlusi, kus edastatav info on kõrgetasemeliselt krüpteeritud.

Ühtlasi on saanud teatavaks, et sama sõnumimootori abil õnnestus terroristidel oma kuritegelikke plaane kõigis korraldusstaadiumites ja ettevalmistusi plahvatuseks täielikult varjata.

Rünnaku ajal Peterburis viibinud Venemaa president Vladimir Putin külastas plahvatuspaika ja viis metroojaama ette lilli.

Metroorünnakus kahtlustatakse Kõrgõzstanist pärit meest >>

Peaminister Jüri Ratas osales aasta tagasi Peterburi Jaani kirikus Eesti Vabariik 100 sündmuste tähistamisel ning asetas ka Peterburi metroopeatuse juurde lilled terroriohvrite mälestamiseks.

Teema:
Plahvatus Peterburi metroos (15)
Tagid:
juurdlus, hukkunud, plahvatus, terrorism, Telegram, metroo, Peterburi, Venemaa

Peamised teemad