21:36 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
14140

Vene Riiklik telekanal Rossija 1 lasi neljapäeval, 5. aprillil eetrisse telefonikõne Suurbritannias koos oma endisest topeltagendist isaga mürgitatud Julia Skripali ja ühe tema sugulase vahel.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Riikliku telekanali Rossija 1 saates "60 minutit" eetrisse läinud telefonikõne ehtsust saatejuhid ei kinnitanud, kuid väitsid, et said selle Julia nõo Viktoria käest.

Telefonikõnes sõnab ennast Julia Skripalina esitanud naine, et ta lubatakse varsti minema Suurbritannia haiglast ning et tema isa Sergei seisund on hea, edastab ERR.

Venemaa välisministeerium
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Trumpi käealune rikkus ära "Skripali juhtumi">>

"Kõik on (minu isaga) hästi. Ta puhkab nüüd, magab. Kõigi tervis on korras. Midagi pöördumatut ei ole. See on kõik, mul lubatakse varsti minna. Kõik on okei," lisas end Julia Skripalina esitlenud naine.

 

Suurbritannias Salisburys asuv haigla, kuhu Julia Skripal pärast 4. märtsi närvimürgirünnakut ravile toimetati, teatas eelmisel nädalal naise tervise kiirest paranemisest.

Julia Skripal tegi neljapäeval Londoni politsei vahendusel avalduse, milles nimetas mürgitamisjuhtumist segaseks.

"Ma olen kindel, et mõistate, et kogu see episood on mõnevõrra segane ning ma loodan, et te austate minu ja mu pere privaatsust minu taastumise perioodil," ütles ta.

Юлия Скрипаль
© AP Photo / Yulia Skripal/Facebook
Julia Skripal.

 

Briti labor pole suutnud tõestada närvimürgi venemaist päritolu>>

Venemaa suursaadik Suurbritannias Aleksandr Jakovenko ütles pressikonverentsil, et tal on hea meel kuulda Julia Skripali paranemisest.

Skripali juhtum

Endine Vene sõjaväeluure (GRU) ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Suurbritannias Salisburys.

Seda tegi Kreml: kõige absurdsemad süüdistused Venemaa vastu >>

Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele mürgitamisega ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Nõukogude Liidus sõjalisel otstarbel välja töötatud närvimürgi Novitšok kasutamine Suurbritannias. Londoni sõnul oli Venemaal rünnaku sooritamiseks võime, motiiv ja tahe.

"Skripali juhtum": tatral ja kruupidel tuleb osata vahet teha>>

Moskvas nimetati Salisbury sündmusi terroriaktiks Venemaa kodanike vastu ja rõhutati, et London ei soovi "selle juhtumi uurimisel tegelikult koostööd teha".

Eesti koos teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ning peale nende veel Ukraina, USA ja Kanada teatasid, et saadavad vastuseks Suurbritannias olnud keemiarelvaga mürgitamisele oma riikidest välja hulga Vene diplomaate.

Suursaadik kaitseatašee väljasaatmisest: kiirustades langetatud otsus>>

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga Suurbritannias. Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Inglanna õiendab häda">>

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
mürgitus, Julia Skripal, Sergei Skripal, London

Peamised teemad