04:32 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
4901

Saksamaa lääneosas Münsteris rammis kaubik laupäeval jalakäijaid, siseministeeriumi andmeil sai surma vähemalt neli inimest.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Ministeeriumi pressiesindaja ütles, et üks hukkunuist on sõiduki juht, kes politsei andmeil sooritas enesetapu, vahendas ERR. "Juht lasi end maha," märkis politsei pressiesindaja, lisades, et kannatanuid on umbes 30.

Terrorirünnak Berliini jõuluturul >>

Varem oli politsei teatanud mitmest "hukkunust ja vigastatust" ning ärgitas inimesi hoidma eemale sündmuskohast vanalinnas asuva Kiepenkerli pubi lähedal, et mitte uurimist segada.

Terroristi auto
© REUTERS / SERGIO PEREZ

Ajakirja Spiegel internetiportaali andmeil on võimude hinnangul tegemist tahtliku rünnakuga, kuid ametlikku kinnitust motiivi kohta ei ole veel saadud.

24-aastane tuneeslane Anis Amri tappis 2016. aasta 19. detsembril veokiga Berliini jõuluturule sõites 12 inimest, 23. detsembril lasi Itaalia politsei ta Milanos maha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Barliini rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik, kes avaldas video, milles on näha, kuidas Amri rühmituse juhile Abu Bakr al-Baghdadile truudust vannub.

Saksa kantsler Angela Merkel lubas peale terroriakti kehtestada karmimad julgeolekunõuded.

Autorünnak New Yorgis >>

Amri asüülitaotlus Saksamaal lükati tagasi, kuid Saksa võimudel ei õnnestunud teda deporteerida, kuna Tuneesia ei tunnistanud teda enda kodanikuna.

Londonis sõitis auto loodusajaloo muuseumi lähistel kõnniteele
© REUTERS / NEIL HALL

Amri tuli Saksamaale 2015. aasta keskel ja kanti mõni aeg hiljem potentsiaalselt vägivaldsete islamiäärmuslaste nimekirja. Ta oli muu hulgas uurimise all ka kahe erineva nime all toetuste vastuvõtmise eest.

Berliini jõululaata rammis veok >>

Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona — see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta suvel.

Tagid:
veok, hukkunud, veokirünnak, rünnak, politsei, Münster, Saksamaa

Peamised teemad