04:57 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Soomes katsetatakse 75 õpilasega hiidklasse, illustreeriv foto

Soomes katsetatakse 75 õpilasega hiidklasse

© Sputnik / Кирилл Брага
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

Soomes Vantaal on Hämeenkylä kooli õpilased paigutatud ajutiselt Martinlaaksos asuvasse endisesse Sanomala büroohoonesse. Seal on katseliselt ühes ruumis koos kolm klassi kokku 75 õpilasega.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Põhikooli vanemad klassid on seal olnud koolimaja siseõhu probleemide tõttu pagenduses alates läinud sügisest ja on seal veel kaks õppeaastat kuni Hämeenkylä kooli vanale krundile uus hoone ehitatakse, vahendas portaal Eestinen viitega väljaandele Helsingin Sanomat.

Ministeerium: aita leida parim õppija ning õpetaja >>

Hämeenkylä vana koolihoone lammutamine ja õpilaste ümberpaigutamine endisesse kontorihoonesse andsid võimaluse proovida Soome hariduses täiesti uut lähenemist.

Uus asi on tekitanud palju nurinat. Probleeme põhjustab müra. Häirivaks peetakse seda, et klassiruumidel puuduvad maast laeni vaheseinad. Seinu pole saanud täielikult välja ehitada, kuna lae all on torud, mida ei tohi puutuda.

Õpilastel on lubatud kasutada vajadusel kõrvaklappe. Kool on ise muretsenud 60 paari kõrvakaitseid.

Õpilased ise tunnetavad, et sügisel oli hullem kui nüüd, aga seda ilmselt seetõttu, et meluga ollakse rohkem harjunud.

Lapsevanemad kurdavad, et laste õppeedukus on langenud. Üks põhjusi on selles, et vanast koolist ei saanud hallitusprobleemide tõttu midagi kaasa võtta, isegi mitte õpikuid.

Vanad õpikud hävitati, aga uusi õpikuid pole soetatud. Õpilastele soovitatakse kasutada õpikute asemel digiseadmeid, aga kõigile need ei meeldi. Mõned lapsevanemad on õpilastele ostnud ise õpikud.

Reps: õpetajatele tuleb rohkem iseseisvust pakkuda >>

Õpetajad on soovitanud õpilastel vajadusel vaadata Youtube"ist videoid, aga see lapsevanematele ei meeldi, kuna õpilased vaatavad Youtube"ist hoopis midagi muud. Paljud küsivad, mis on üldse kooli mõte, kui kõik Youtube"ist kätte saab.

Probleem on ka selles, et kõiki programme pole õpilaste digitahvlitesse sisse ostetud. Vantaal on põhikooli ülaastme õpilased varustatud Chromebook-tahvlitega.

Vanemad muretsevad, et õpilaste õppeedukus käib uues majas alla. Lapsevanemad on infovahetuseks loonud omale eraldi Facebooki grupi.

Kooli juhtkonna väitel on Soomes üleüldine probleem, et õpilaste õppeedukus käib aasta-aastalt alla. Põhjuseks on asjaolu, et õpilasi tahetakse panna rohkem ise asju õppima ja asjadest aru saama.

Kool, ilustreeriv pilt
© Sputnik / Сергей Ещенко

Prantsusmaa kehtestab koolikohustuse juba kolmandast eluaastast

Prantsuse president Emmanuel Macron tegi märtsi lõpus teatavaks, et alates 2019. aastast peavad kõik lapsed kolmeaastaselt kooli minema, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Praegu kehtib koolikohustus kuuendast eluaastast, kuid haridusministeeriumi andmetel pannakse 97,6 protsenti Prantsusmaa lastest juba nüüd kolmeaastaselt kooli, nii et uus lävend puudutab väheseid perekondi.

Macron rõhutas, et kohustuse kehtestamisega püütakse võidelda ebavõrdsusega meretagustel territooriumidel ja Prantsusmaa vaesemates piirkondades, kus leidub rohkem vanemaid, kes eelistavad lapsi nii vara kooli mitte saata.

Saksa meedia: erinevalt Eestist kestab Saksamaa koolides kriidiajastu >>

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti täna. Juba kuuendat korda jagab ministeerium haridustöötajatele ja hariduse toetajatele tunnustust pidulikul galal "Eestimaa õpib ja tänab". Kandidaate saab esitada 9. aprillist 13. maini, kokku kaheteistkümnes kategoorias.

Tagid:
tund, haridus, kool, Hämeenkylä, Vantaa, Soome

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27