04:42 18. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Venemaa Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin

Volodin teatas Venemaa valmisolekust läbirääkimisteks USA-ga

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
Välisuudised
lühendatud link
5910

Venemaa Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin teatas, et Venemaa välispoliitika seisneb dialoogi ja sõbralike suhete kujundamises nii USA-ga kui ja teiste riikidega.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Volodin saabus esmaspäeval, 9. aprillil Teherani ametliku visiidiga, mille raames kohtub riigi presidendi Ḩasan Rūḩānīga ja medžlise (parlamendi) esimehe Ali Larijaniga ning avab Vene-Iraani ettevõtlusfoorumi plenaaristungi, teatas RIA Novosti.

"Sanktsioonid ja piirangute nimistud on katseks Venemaa arengut pidurdada, nagu ka katseks Iraani arengut pidurdada, kui langetati vastavad otsused Iraani Islamivabariigi suhtes," lausus Volodin, vastates Iraani televisioonile antud intervjuus küsimusele, millisena ta näeb Venemaa ja USA vaheliste suhete edasist arengut Washingtoni Moskva suhtes ebasõbralike sammude kontekstis.

"Seega tuleb lähtuda sellest, et sõbralikeks neid otsuseid nimetada ei saa," lisas ta.

Moskva lähtub sellest, et "tarvis on järgida kahepoolsete suhete rajamist esmajoones sõpruse, vastastikuse lugupidamise, sõjaliste standardite puudumise ja suveräänsete riikide asjadesse sekkumatuse põhimõtetel," jätkas Riigiduuma esimees.

"USA neis küsimustes sääraseid põhimõtteid ei järgi ja vaevalt küll saab sanktsioonipoliitika suhete arengut soodustada," lisas ta.

"Venemaa omalt poolt on rõhutanud ja rõhutab dialoogi arendamise vajalikkust, sõbralikke suhteid, ja selles seisneb meie välispoliitika nii USA kui ka teiste riikide suhtes," sõnas Volodin kokkuvõtteks.

USA laiendas Venemaa-vastaste sanktsioonide nimekirja>>

USA kehtestas möödunud reedel sanktsioonid teatud vene ärimeeste ja neile alluvate ettevõtete ning terve rea Venemaa kõrgete riigiametniku suhtes.

Sputnik Eesti edastas reedel, 6. aprillil, et sellesse nimekirja kuuluvad Oleg Deripaska, Suleiman Kerimov, Kirill Šamalov, Viktor Vekselberg ja Igor Rotenberg. Nende seas, kellele nüüd piirangud laienevad, on Gazpromi juht Aleksei Miller, Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev, VTB panka juht Andrei Kostin, Venemaa side, infotehnoloogiate ja massikommunikatsiooni järelevalve ameti juhataja Aleksandr Žarov, Rahvuskaardi ülemjuhataja Viktor Zolotov.

Ettevõtetest on nimekirjas Rosoboroneksport, EN+ Group, Renova ja Gazprom Burenie.

Venemaa asepeaminister Arkadi Dvorkovitš ütles esmaspäeval, 9. aprillil, et valitsus annab alalist toetust ettevõtetele, mis sattusid USA uute sanktsioonide alla.

"Suhtume oma juhtivatesse ettevõtetesse väga tähelepanelikult — need on mitmetuhandelised töökollektiivid ja riigi jaoks väga tähtsad töökohad. Kuid praeguses olukorras, olude halvenemisel hakkame neid toetama," ütles Dvorkovitš.

Uued sanktsioonid on seotud Ukraina, Süüria ja küberrünnakutega, kuid "ennekõike Venemaa katsetega õõnestada lääne demokraatiat," teatati USA administratsioonist.

Tagid:
sanktsioonid, Riigiduuma, Vjatšeslav Volodin, USA, Venemaa

Peamised teemad