04:52 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
29865

Süüria Ida-Ghouta linna Douma arstid teatasid, et nende juurde ei ole saabunud ühtki keemiarelva kahjustustunnustega patsienti, edastas Venemaa vaenupoolte lepitamise keskus.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Märgitakse, et keskuse töötajad küsitlesid arste ja linna haigla töötajaid, vahendab RIA Novosti.

Doktor Jaser Abdel-Majid kõneles, et "ei möödunud nädalavahetusel ega ka varem, sõjategevuse algusest saati, pole nende juurde keemiarünnaku ohvreid saabunud."

Süürias said arvatavas gaasirünnakus surma inimesed >>

Tema sõnul on kõik nende abi vajanud patsiendid olnud "tavapäraste traumadega".

"Töötan Douma linna haiglas alates 2015. a., mil kogu sõjategevus algas. Vahemikus 6.-8. aprillini saabusid haiglasse patsiendid ainult killuhaavadega ja muude tavaliste lahingutraumadega," selgitas arst.

Öeldut kinnitas ka kiirabiauto juht Ahmed Saur, kes töötab sealses piirkonnas juba mitu aastat. "Tänu Jumalale, et linn naaseb rahuliku elu juurde ja kõik saab korda," lisas Saur.

Ka Süüria Punase Risti arstide väitel ei leidnud väited keemiarelva kahjustustega kannatanuist kinnitust.

Süüria keemiarünnaku Venemaa-poolne versioon ei klapi >>

Keskuse ohvitserid küsitlesid ka võitlejaid, kes kokkuleppel valitsusega Ida-Ghoutast lahkusid – ka nemad ei teadnud "enda vastu kasutatud keemiarelvast" midagi.

Hiljuti avaldasid mitmed internetiportaalid viitega mässulistele teate kloori kasutamisest Douma linnas Süüria armee poolt. Organisatsioon "Valged kiivrid," mis on oma olemuselt mässuliste vabatahtlik üksus, ülesandega terroristidele positiivset kuvandit luua, teatas 25-70 keemiarünnakus hukkunust.

Välisministeerium märkis, et niisuguste inforünnakute eesmärgiks on terrorivõitlejate õigustamine ja välise jõu kaasamine nende toetuseks.

"Valged kiivrid" fabritseerisid Süüria keemiarünnaku tagajärjed >>

Süürias sai Briti rahvusringhäälingu BBC andmetel Douma linnale tehtud arvatavas gaasirünnakus surma vähemalt 70 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti pühapäeval.

BBC info kohaselt teatas neile väidetavast gaasirünnakust päästeorganisatsioon Valged Kiivrid, kes kirjutas suhtlusvõrgustikus Twitter alguses, et hukkunuid on koguni 150.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
keemiarelv, keemiline, rünnak, Venemaa vaenupoolte lepitamise keskus, haigla, Jaser Abdel-Majid, Douma, Ida-Ghouta, Süüria

Peamised teemad