21:53 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
45 0 0

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg võtab enda sõnul vastutuse sotsiaalvõrgustiku suutmatuse eest kaitsta kasutajate andmeid ja vältida platvormiga manipuleerimist.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. "Me ei käsitlenud oma vastutust piisavalt laialt ja see oli suur viga. See oli minu viga ja ma vabandan," ütles Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg, vahendas Pealinn viitega BNS-le tema esinemise eel USA kongressis esmaspäeval avaldatud tunnistust, mille avalikustas esindajatekoja komitee.

Facebooki skandaal puudutab umbes 87 miljonit inimest >>

"Ma asutasin Facebooki, juhin seda ja kannan vastutust selle eest, mis siin juhtub," sõnab ta.

Zuckerberg annab teisipäeval tunnistusi senati komitee ees ja kolmapäeval esindajatekojas.

Facebooki asutaja on olnud kriitikarahe all pärast seda, kui USA meedia teatas, et Donald Trumpi 2016. aasta presidendivalimiste kampaaniameeskonna palgatud andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica varastas 50 miljonilt Facebooki kasutaja profiililt andmeid, et luua tarkvara valijate valikute prognoosimiseks ja mõjutamiseks.

Sotsiaalvõrgustiku tegevjuht nimetas Facebooki "idealistlikuks ja optimistlikuks firmaks" ja lisas, et selle juhtkond on "keskendunud kõigele heale, mis inimeste ühendamisest võib sündida".

Ratas: isikuandmed internetis vajavad kiiresti kaitset >>

Samas tunnistas ta, et "on selge, et me ei teinud piisavalt nende tööriistate kahju tekitamise eesmärgil kasutamise ärahoidmiseks" ning see käib nii "libauudiste, valimistesse välise sekkumise, vihakõne kui ka arendajate ja andmete privaatsuse kohta".

Zuckerberg loetles tunnistuses rea samme, millest Facebook on teatanud, et vältida andmelekke kordumist.

Suhtlusvõrgustik Facebook võtab kasutusele libauudiste märgistamise mehhanismi
© Sputnik / Наталья Селиверстова

USA suhtlusvõrgustiku Facebook esindaja tunnistas, et kuni 87 miljoni inimese andmed sattusid ebaseaduslikult andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica kätte, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu alguses.

Facebooki juhttehnoloog Mike Schroepfer tegi vastavasisulise avalduse teatades kasutajate uutest privaatsusmeetmetest. Schroepfer kinnitas ühtlasi, et osa kõnealustest kasutajatest elavad välismaal.

Soros võrdles internetihiiglasi hasartmängufirmadega >>

Miljardär George Soros võrdles Davosi maailma majandusfoorumil internetihiiglasi nagu Facebook, Google ja Twitterit hasartmängufirmadega ning ütles, et nende tegevus kahjustab jäädavalt inimeste tähelepanuvõimet, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Facebook Inc ja Google on monopolid, kes teevad kõik, et kasutajatel nende teenustest sõltuvus tekiks," ütles ta.

Tagid:
andmed, presidendivalimised, Cambridge Analytica, USA kongress, Facebook, Mark Zuckerberg, USA

Peamised teemad