13:49 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
4720

Julia Skripal, keda koos endisest Vene luurajast isa Sergei Skripaliga kuu aja eest Inglismaal Salisburys mürgitati, lubati haiglast välja. Ka Sergei Skripali seisund on hakanud paranema.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. BBC teatel lahkus Julia Skripal esmaspäeval haiglast ja ta viidi turvalisse kohta. Tema isa on endiselt haiglas. Riikliku tervishoiuteenistuse esindaja ütles, et Skripali asjus antakse pressikonverents, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Inglanna õiendab häda" >>

Salisbury haigla ütles eelmisel nädalal avalduses, et Julia Skripal "muutub päev-päevalt tugevamaks ning ootab juba päeva, mil ta on küllalt terve, et haiglast lahkuda". Ka Sergei Skripali seisund on hakanud paranema, lisas haigla.

Maria Zahharova
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Skripali juhtum

Endine Vene sõjaväeluure (GRU) ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Suurbritannias Salisburys.

Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele mürgitamisega ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Nõukogude Liidus sõjalisel otstarbel välja töötatud närvimürgi Novitšok kasutamine Suurbritannias. Londoni sõnul oli Venemaal rünnaku sooritamiseks võime, motiiv ja tahe.

Seda tegi Kreml: kõige absurdsemad süüdistused Venemaa vastu >>

Moskvas nimetati Salisbury sündmusi terroriaktiks Venemaa kodanike vastu ja rõhutati, et London ei soovi "selle juhtumi uurimisel tegelikult koostööd teha".

Eesti koos teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ning peale nende veel Ukraina, USA ja Kanada teatasid, et saadavad vastuseks Suurbritannias olnud keemiarelvaga mürgitamisele oma riikidest välja hulga Vene diplomaate.

"Skripali juhtum": tatral ja kruupidel tuleb osata vahet teha>>

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga Suurbritannias.

Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
närvigaas, mürgistus, tervis, haigla, Julia Skripal, Sergei Skripal, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad