22:27 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
51 0 0

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kuulutas eelseisvast sõjalisest löögist Süüriale ja kutsus Venemaad üles nendeks valmis olema. Senaator Vladimir Džabarov kommenteeris raadios Sputnik seda Ameerika liidri avaldust.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. President Donald Trump kutsus Venemaad üles valmistuma USA "nutikate" rakettidega Süüriale tehtavaks rünnakuks.

"Venemaa lubab alla tulistada eranditult kõik Süüria pihta tulistatud raketid. Valmistuge selleks korralikult, sest rakette – häid, uusi ja "nutikaid, saab olema palju. Ei maksa toetada elajat, kes mürkgaasiga oma rahvast mürgitab ja teeb seda mõnuga," — kirjutas Trump Twitteris.

Olemegi kohal. Mida suudavad kaks USA hävitajat Süüria armee vastu>>

Esmaspäeval 9. aprillil lubas Trump kolmapäevaks ära otsustada, milliseid meetmeid rakendada Damaskusele, keda lääneriigid süüdistavad kloori kasutamises Doumas tsiviilisikute vastu.

Samal ajal eitab Moskva keemiarünnakut. Venemaa välisministeerium teatas, et Süüria vägede poolt mürkainete kasutamise kohta teadete levitamise tegelik eesmärk on kaitsta terroriste ja õigustada võimalikke sõjalisi rünnakuid väljastpoolt.

Kossatšov: Süüria küsimuse hääletamine ÜROs on terve mõistuse väljendumine>>

Venemaa Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komisjoni esimehe asetäitja Vladimir Džabarov kommenteeris raadio Sputnik eetris seda Ameerika liidri avaldust.

"Kui sellise suurriigi, nagu Ameerika Ühendriigid relvajõudude ülemjuhataja räägib ettevalmistatavast sõjalisest operatsioonist Twitteris, võib see küll väga kaasaegsena välja paista, kuid pole pehmel töeldes eriti tõsiseltvõetav. Mis puutub "nutikatesse" rakettidesse, siis igale "nutikale" leitakse vastu "ülinutikas". Nii et sellega ei maksa meid hirmutada. Mulle tundub, et meile püütakse lihtsalt närvidele käia ja vaadata siis, kuidas me reageerime. Pange tähele, Venemaa reageerib täiesti rahulikult. Meil ei ole sõjakaid kavatsusi. Kuid me andsime mõista, et sedalaadi tegevuse ei jää vastuseta. Ma arvan, et ameeriklased saavad sellest suurepäraselt aru. Kuidas hr Trump nüüd sellest olukorrast välja tuleb. Tal on suurepärane näitlejaanne ja ma loodan, et ta tuleb sellest olukorrast kenasti välja ega luba rünnakutel toimuda, sest nende tagajärjed võivad olla väga ohtlikud kõigile," ütles Vladimir Džabarov.

Libauudis Douma keemiarelvade ohvritest lükati ümber>>

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
rakett, Donald Trump, Süüria, USA

Peamised teemad