06:46 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
10142

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova meenutas vastuseks USA president Donald Trumpi Süüria-teemalisele säutsule, et ISIS*-e terrorirühmitus tekkis Ameerika Ühendriikide tegevuse tulemusena.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Neljapäeval kirjutas Trump oma mikroblogis, et USA tegi tema administratsiooni ajal head tööd, vabastades Lähis-Ida ISIS*-est. "Kuhu jäi "Aitäh, Ameerika"?" kirjutas president.

Zahharova vastas talle Facebookis: "Me ei ole veel lõpetanud Ameerika tänamist Iraagi ja sinna sooritatud sissetungi eest, mille tulemusena ISIS* ilmavalgust nägi."

Lisaks sellele täpsustas Trump, et rünnak Süüriale võib toimuda "väga varsti või üldse mitte nii pea."

Trump: ole valmis, Venemaa, sest raketid tulevad — head, uued ja targad >>

Kolmapäeval kirjutas president, et raketid, mille allatulistamiseks Venemaa Süürias valmistub, on "head, uued ja targad", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kaitseminister James Mattis teatas samal päeval, et USA analüüsib veel oletatava Süüria keemiarünnaku tõendusmaterjale, märkides, et Ameerika sõjaväelased on valmis "vajaduse korral esitama tegevuskava presidendile kinnitamiseks."

Venemaa senaator: Trumpil on näitlejaannet >>

Lääs süüdistas Damaskust keemiarünnakus Douma linna vastu Ida-Ghoutas. Moskva lükkas väidetavalt Süüria sõjaväelaste poolt alla heidetud klooripommide süüdistused ümber.

Venemaa välisministeerium teatas, et libauudised keemiarelva kasutamisest valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke.

Olemegi kohal. Mida suudavad kaks USA hävitajat Süüria armee vastu >>

Venemaa relvajõudude kindralstaap teatas juba 13. märtsil, et mässajad valmistavad ette keemiarelva kasutamise provokatsiooni Ida-Ghoutas. Vene sõjaväelased lisasid, et plaanitavat intsidenti kasutatakse ära Süüria ründamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
säuts, keemiarünnak, libauudis, ISIS, Maria Zahharova, Donald Trump, Douma, Ida-Ghouta, Iraak, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad