20:36 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
4921

Scotland Yard asetab rõhu Julia Skripali enesetundest ja tema isa seisundist teavitava avalduse autentsusele, teatati RIA Novostile politseist, kommenteerides Venemaa saatkonna vastupidiseid oletusi.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Kolmapäeval avaldas Suurbritannia pealinna politsei Julia Skripali avalduse teksti kus too eelkõige enese nimel teatab, et tunneb ennast aina paremini, et ta on väljaspool ohtu, et tema isa on ikka veel tõsiselt haige, et tema ise eti taha ajakirjanikega suhelda ja et ta palub oma nõbu Viktoriat mitte üritada temaga ühendust võtta, edastab RIA Novosti

Julia Skripal lubati haiglast välja >>

Samas märgib Julia Skripal, et tal on olemas juurdepääs sõpradele ja perekonnale. Venemaa suursaatkond teatas et neil on suuri kahtlusi, kas Scotland Yardi polt üllitatud avaldus pärineb tõesti Skripalilt, ja nõudis tõendeid, et tal on kõik korras.

Maria Zahharova
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Nagu märgitud oli, edastati avaldus Julia Scripali nimel," teatas RIA Novostile Londoni politsei vastuseks saatkonna palvele avaldust kommenteerida.

Julia Skripal, keda koos endisest Vene luurajast isa Sergei Skripaliga kuu aja eest Inglismaal Salisburys mürgitati, lubati haiglast välja, ka Sergei Skripali seisund on hakanud paranema, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

BBC teatel lahkus Julia Skripal esmaspäeval haiglast ja ta viidi turvalisse kohta.

"Inglanna õiendab häda" >>

Skripali juhtum

Venemaa ja Suurbritannia suhted on Salisbury intsidendi taustal järsult teravnenud, kui seal mürgitati briti luureteenistuses töötanud endine GRU reservpolkovnik Sergei Skripal ja tema tütar. Briti osapool kinnitab, et Skripalide mürgitamisse närvigaasiga A234 oli kaasatud Vene riik. Venemaa eitab seda kategooriliselt.

Seda tegi Kreml: kõige absurdsemad süüdistused Venemaa vastu >>

Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele mürgitamisega ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Nõukogude Liidus sõjalisel otstarbel välja töötatud närvimürgi Novitšok kasutamine Suurbritannias. Londoni sõnul oli Venemaal rünnaku sooritamiseks võime, motiiv ja tahe.

Moskvas nimetati Salisbury sündmusi terroriaktiks Venemaa kodanike vastu ja rõhutati, et London ei soovi "selle juhtumi uurimisel tegelikult koostööd teha".

Eesti koos teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ning peale nende veel Ukraina, USA ja Kanada teatasid, et saadavad vastuseks Suurbritannias olnud keemiarelvaga mürgitamisele oma riikidest välja hulga Vene diplomaate.

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga Suurbritannias.

"Skripali juhtum": tatral ja kruupidel tuleb osata vahet teha>>

Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
autentsus, närvigaas, mürgistus, tervis, Scotland Yard, Julia Skripal, Sergei Skripal, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad