21:16 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
35 0 0

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Süüria režiimi keemiarünnaku kohta on tõendeid ja Damaskusel on oodata vastulööki "meile sobival ajal".

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. "Meil on tõendeid, et kasutati keemiarelva, vähemasti kloori, ja et seda kasutas Bashar al-Assadi režiim," ütles Macron usutluses telekanalile TF1, vahendab ERR.

Zahharova kommenteeris Trumpi värskeimat Süüria-teemalist säutsu >>

Prantsusmaa annab Süüria presidendi Bashar Al-Assadi režiimile vastulöögi, kui ilmnevad tõendid tema seotuse kohta hiljutise gaasirünnakuga mässuliste linnale, ütles valitsuse pressiesindaja Benjamin Griveaux teisipäeval.

"Kui piir ületati, tuleb vastus," ütles Griveaux raadiojaamale Europe 1 ja lisas, et luureandmed, mida Prantsuse president Emmanuel Macron ja USA riigipea Donald Trump omavahel jagasid, "kinnitavad teoreetiliselt keemiarelvade kasutamist".

Neljapäeval kirjutas Trump oma mikroblogis, et USA tegi tema administratsiooni ajal head tööd, vabastades Lähis-Ida ISIS*-est. "Kuhu jäi "Aitäh, Ameerika"?" kirjutas president, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lisaks sellele täpsustas Trump, et rünnak Süüriale võib toimuda "väga varsti või üldse mitte nii pea."

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova meenutas vastuseks USA president Donald Trumpi Süüria-teemalisele säutsule, et ISIS*-e terrorirühmitus tekkis Ameerika Ühendriikide tegevuse tulemusena.

Trump: ole valmis, Venemaa, sest raketid tulevad — head, uued ja targad >>

Zahharova vastas talle Facebookis: "Me ei ole veel lõpetanud Ameerika tänamist Iraagi ja sinna sooritatud sissetungi eest, mille tulemusena ISIS* ilmavalgust nägi."

Kolmapäeval kirjutas president Trump, et raketid, mille allatulistamiseks Venemaa Süürias valmistub, on "head, uued ja targad", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lääs süüdistas Damaskust keemiarünnakus Douma linna vastu Ida-Ghoutas. Moskva lükkas väidetavalt Süüria sõjaväelaste poolt alla heidetud klooripommide süüdistused ümber.

Venemaa välisministeerium teatas, et libauudised keemiarelva kasutamisest valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke.

Olemegi kohal. Mida suudavad kaks USA hävitajat Süüria armee vastu >>

Venemaa relvajõudude kindralstaap teatas juba 13. märtsil, et mässajad valmistavad ette keemiarelva kasutamise provokatsiooni Ida-Ghoutas. Vene sõjaväelased lisasid, et plaanitavat intsidenti kasutatakse ära Süüria ründamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
keemiarelv, tõendid, mürkgaas, keemiarünnak, Bashar al-Assad, Donald Trump, Emmanuel Macron, Venemaa, Süüria, Prantsusmaa

Peamised teemad