11:14 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Välisuudised
lühendatud link
Kemerovo tragöödia (16)
25 0 0

Kemerovo linnapea Ilja Seredjuk saatis Tallinna linnapea Taavi Aasale telegrammi, milles tänab tallinlasi kaastunde ja abivalmiduse eest seoses 25. märtsil toimunud ohvriterohke õnnetusega Zimnjaja Višnja kaubanduskeskuses. Tallinna linn on jätkuvalt valmis õnnetuses kannatada saanuid aitama.

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Tallinna linnapea Taavi Aas avaldas 28. märtsil kaastunnet Kemerovo linna rahvale ning teatas, et Tallinn on omalt poolt valmis osutama materiaalset ja praktilist abi kannatanud laste raviks ja rehabilitatsiooniks.

Kemerovo linnapea Ilja Seredjuk tänab kemerovolaste nimel linnapea Taavi Aasa ja kõiki tallinlasi toetuse ja kaastunde eest. Ta ütles, et nendel rasketel päevadel jagasid tallinlased kemerovolaste muret ning olid koos nendega, aidates nende vaimu tugevana hoida, mis on väga liigutav.

Tulekahju neljakorruselises Kemerovo kaubanduskeskuses Zimnjaja Višnja leidis aset pühapäeval, 25. märtsil, vahendas Sputnik Eesti. Tragöödia põhiversioonide seas on süütamine ja elektrilühis.

Raisakotkad: veel üks Kemerovo õppetund >>

Kaubanduskeskuse Zimnjaja Višnja hukkunute seas oli 41 last. Põlengu ohvriteks langes 64 inimest ja veel 67 on saanud kannatada. Haiglaravile viidi 14 inimest, sealhulgas kolm last.

Teisipäeval hommikul, 27. märtsil lendas Kemerovosse kohale Vladimir Putin. Ta asetas lilled kaubanduskeskuse hoone juures spontaanselt sündinud mälestusmärgile ja pidas maha tulekahju tagajärgede likvideerimisele pühendatud nõupidamise.

Kemerovo asekuberner Sergei Tsivilejv laskus põlvili, paludes linnaelanikelt Zimnjaja Višnja kaubanduskeskuses toimunud tragöödia eest andestust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Hooletus ja hoolimatus: Putin Kemerovo tulekahjust >>

Ohvrite arvu poolest on see tulekahju Venemaal üks neljast suurimast saja aasta jooksul asetleidnust kõrvuti tulekahjudega Samaara miilitsajaoskonnas (1999. aastal, 57 ohvrit), Krasnodari krais Kamõševatskaja asula vanadekodus (2007. aastal, 63 ohvrit) ja Permis klubis Hromaja Lošad (2009. aastal, 153 ohvrit).

Kolmapäev, 28. märts oli seoses Kemerovo tragöödiaga kuulutatud ülevenemaaliseks leinapäevaks. Vastava määruse allkirjastas Vladimir Putin.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ütles oma pöördusmises, et Kemerovo kaubanduskeskuse põleng ei tohi korduda kuskil, seda enam ei tohi midagi sellist juhtuda Eestis, kirjutas Sputnik Eesti varem.

Eestis on kehtestatud nõuded, mille järgimine aitab õnnetusi ennetada – olgu need siis enesekontrolli aruanded, ehituslikud nõuded või tuleohutusseadeldiste nõue. Need nõuded ei ole mõeldud täitmiseks Päästeameti pärast, vaid selleks, et kaubanduskeskuses oleks inimestel turvaline, julge ja hea olla.

Kui tuleohutusteemast räägitakse, tuleohutusseadmed on töökorras-hooldatud, evakuatsiooniteed on vabad ja nii personal kui ostjad teavad kuidas käituda, siis on tõenäosus, et midagi Kemerovo õnnetuse sarnast Eestis juhtub, väga väike. Õnnetus on sel juhul varakult avastatud, inimesed majast päästetud ja päästjad saavad kiiresti alustada oma tööga – päästmisega. Õnnetust pole võimalik päästmisega ära hoida.

Kemerovo tragöödia>>

Teema:
Kemerovo tragöödia (16)
Tagid:
põleng, kaubanduskeskus, Taavi Aas, Kemerovo, Tallinn

Peamised teemad