17:00 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
34133

Ameerika Ühendriigid alustasid koos Suurbritannia ja Prantsusmaaga rünnakuid Süüria vastu.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Pentagon teatas, et rünnak on läbi, kuid järgmised arengud sõltuvad eelkõige Süüria režiimi edasisest käitumisest.

"Veidi aega tagasi andsin ma USA relvajõududele korralduse alustada täppisrünnakuid sihtmärkidele, mida on seostatud Süüria diktaatori Bashar al-Assadi keemiarelvavõimekusega," ütles Trump telepöördumises rahvale, edastab ERR.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Евгений Одиноков

Trumpi sõnul on ta valmis jätkama õhulööke Süüria vastu seni, kuni keemiaünnakud lõpevad.

Trump hoiatas Venemaad ja Iraani nende sidemete pärast Süüria autokraatliku juhi Bashar al-Assadi valitsusega.

USA president nimetas neid kaht riiki "Assadi kuritegeliku režiimi toetamise, varustamise ja rahastamise eest kõige enam vastutavaks".

Vene välisminister Sergei Lavrov teatas reedel, 13. aprillil, et libauudised keemiarelva kasutamisest Süüria valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke, edastas Sputnik Eesti varem.

Lavrovi sõnade kohaselt olevat Moskval ümberlükkamatuid tõendeid sellest, et Douma keemiarünnak korraldati välisriigi eriteenistuste abiga.

"Meil on ümberlükkamatuid tõendeid sellest, et see oli järjekordne lavastatud sündmus ja sellega olid seotud ühe teatud riigi, mis püüab praegu olla venevastase kampaania esirinnas, salateenistused," ütles Lavrov Moskvas pressikonverentsil.

 

© Ruptly
Lavrov: Douma keemiarünnaku korraldasid ühe riigi eriteenistused.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Lääs süüdistas Damaskust keemiarünnakus Douma linna vastu Ida-Ghoutas. Moskva lükkas väidetavalt Süüria sõjaväelaste poolt alla heidetud klooripommide süüdistused ümber, teatas Sputnik Eesti varem.

Venemaa välisministeerium teatas, et libauudised keemiarelva kasutamisest valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke.

Venemaa relvajõudude kindralstaap teatas juba 13. märtsil, et mässajad valmistavad ette keemiarelva kasutamise provokatsiooni Ida-Ghoutas. Vene sõjaväelased lisasid, et plaanitavat intsidenti kasutatakse ära Süüria ründamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Olemegi kohal. Mida suudavad kaks USA hävitajat Süüria armee vastu>>

ÜRO peasekretär António Guterres manitses suurriike hoidma Süüria konflikti kontrolli alt väljumast.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
keemiarünnak, Pentagon, Donald Trump, Sergei Lavrov, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad