13:08 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
14152

Venemaa suursaadik USA-s Anatoli Antonov teatas; et USA, Ühendkuningriikide ja Prantsuse rünnak Süüria vastu ei jää Venemaa poolt vastuseta.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Saatkonna teadaandes ütles Antonov, et Venemaa hoiatusi pole kuulda võetud.

Suursaadiku sõnul ähvardatakse Venemaad vaatamata sellele, et Venemaa hoiatas, et selline tegevus ei jää tagajärgedeta.

USA alustas rünnakuid Süüria vastu>>

"Kogu vastutus selle eest lasub Washingtonil, Londonil ja Pariisil. Venemaa presidendi solvamine on vastuvõetamatu ja lubamatu. USA-l — maailma suurima keemiarelvade arsenali omanikul — ei ole moraalset õigust teisi riike süüdistada," kirjutas Antonov.

​Ameerika Ühendriigid alustasid koos Suurbritannia ja Prantsusmaaga rünnakuid Süüria vastu.

Pentagoni teatel oli operatsioon edukas ning selleks korraks on keemiarelva kasutamise eest Süüria vastu sooritatud rünnak ka lõppenud.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Vene välisminister Sergei Lavrov teatas reedel, 13. aprillil, et libauudised keemiarelva kasutamisest Süüria valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke, edastas Sputnik Eesti varem.

Lavrovi sõnade kohaselt olevat Moskval ümberlükkamatuid tõendeid sellest, et Douma keemiarünnak korraldati välisriigi eriteenistuste abiga.

"Meil on ümberlükkamatuid tõendeid sellest, et see oli järjekordne lavastatud sündmus ja sellega olid seotud ühe teatud riigi, mis püüab praegu olla venevastase kampaania esirinnas, salateenistused," ütles Lavrov Moskvas pressikonverentsil.

© Ruptly
Lavrov: Douma keemiarünnaku korraldasid ühe riigi eriteenistused.
Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
saatkond, suursaadik, Anatoli Antonov, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad