22:10 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
39574

Putin raketirünnakust Süüria vastu: "Ajalugu paneb kõik paika. Washington vastutab oma Liibüa, Iraagi ja endise Jugoslaavia veresaunade eest."

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Käesolev eskalatsioon Süürias mõjub hävitavalt kogu rahvusvaheliste suhete süsteemile, teatas Venemaa president Vladimir Putin.

Kommenteerides Ameerika ja tema liitlaste rünnakut Süüria vastu, lisas Venemaa riigipea, et Washington on vastutav ka veresaunade eest endises Jugoslaavias, Iraagis ja Liibüas.

Vene suursaadik USA-s: rünnak Süüria vastu ei jää Venemaa poolt vastuseta>>

"Ajalugu paneb kõik paika ning on juba asetanud Washingtoni õlgadele vastutuse Jugoslaavias, Iraagis ja Liibüas kordasaadetu eest," on kirjas Kremli veebilehel avaldatud presidendi seisukohavõtus.

Tema sõnul kutsub Venemaa kokku ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralise nõupidamise USA ja tema liitlaste agressiivse tegevuse arutamiseks.

USA alustas rünnakuid Süüria vastu>>

Venemaa riigipea rõhutas, et sõjaline löök anti ilma ÜRO Julgeolekunõukogu sanktsioonita ja ÜRO põhikirja rikkudas. Ta nimetas toimunut "terrorismivastase võitluse eesliinil oleva suveräänse riigi vastu toime pandud agressiooniaktiks".

"Oma tegevusega põhjustas USA… kannatusi tsiviilelanikkonnale, mahitades sellega sisuliselt terroriste," rõhutas president.

USA, Ühendkuningriik ja Prantsusmaa ründasid Süüria territooriumi laupäeva, 14. aprilli hommikul.

Süüria Kindralstaatabist täpsustati, et lääneriigid tulistasid sõjaliste ja tsiviilobjektide suunas umbes 110 raketti, kannatada sai kolm inimest. Suurem osa rakettidest õnnestus Süüria õhutõrjel alla tulistada.

Vene Föderatsiooni kaitseministeerium teatas, et Lääneriikide sihtmärkideks osutusid nii sõjalised- kui ka tsiviilobjektid.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Ametkonnast teatati, et mitte ükski väljalastud rakettidest ei sisenenud Venemaa õhutõrje poolt kontrollitavasse tsooni.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
raketilöök, Vladimir Putin, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad