22:29 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
28622

Ameerika kindral Trumpile: "Öelge vaid, keda tappa."

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Donald Trumpi segasevõitu kõne 20. minutil selle kohta, milline peaks olema järgmine samm Süürias, katkestas USA kindral Paul Selva vägede ülemjuhataja poolelt sõnalt ja nõudis ühemõttelist vastust, teatab portaal Inosmi viitega ameerika väljaandele The Onion.

"Kogu lugupidamise juures, härra president, jätke jutt ja andke meile teada, keda pommitada," ütles Selva.

Kindral väljendades luureteemalisele nõupidamisele kogunenud kindralite ühist arvamust, kes ei suutnud enam presidendi ringiratast keerutamist ja üha laialivalguvamaid ettepanekuid võimalike sõjaliste sammude kohta Süürias välja kannatada.

Putin raketirünnakust Süüria vastu: Ajalugu paneb kõik paika>>

"Lõpetage põiklemine ja andke meile selge ettekujutus sellest, keda nimelt tuleb õhku lasta. Jumalapärast, teilt vajatakse ühtainust sõna. Assad. Iraan. Venemaa. Keda tahate, selle me, kurat võtaks, ka tapame. Täpsustage. Kas teil on tarvis mõne mehe või paljude surma, üksikasjadega aga saame me ise kuidagiviisi ise hakkama, eks ole? Issand, kui palju lihtsam oli ometi Bushiga!"

Trump aina rääkis ja rääkis, vihastunud kindralid aga tõusid rutakalt püsti ja ja lahkusid ruumist, otsustades pommitada kõikjal, kus nende arvates võiks leiduda ISIS-e (Venemaal keelatud – toim.) liikmeid.

Kuid reedel, 13. aprillil ütles, keda tappa.

Süüria Kindralstaatabist täpsustati, et lääneriigid tulistasid sõjaliste ja tsiviilobjektide suunas umbes 110 raketti, kannatada sai kolm inimest. Suurem osa rakettidest õnnestus Süüria õhutõrjel alla tulistada.

Vene Föderatsiooni kaitseministeerium teatas, et Lääneriikide sihtmärkideks osutusid nii sõjalised- kui ka tsiviilobjektid.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Ametkonnast teatati, et mitte ükski väljalastud rakettidest ei sisenenud Venemaa õhutõrje poolt kontrollitavasse tsooni.

Venemaa president Vladimir Putin ütles, et käesolev eskalatsioon Süürias mõjub hävitavalt kogu rahvusvaheliste suhete süsteemile.

Kommenteerides Ameerika ja tema liitlaste rünnakut Süüria vastu, lisas Venemaa riigipea, et Washington on vastutav ka veresaunade eest endises Jugoslaavias, Iraagis ja Liibüas.

Venemaa riigipea rõhutas, et sõjaline löök anti ilma ÜRO Julgeolekunõukogu sanktsioonita ja ÜRO põhikirja rikkudes. Ta nimetas toimunut "terrorismivastase võitluse eesliinil oleva suveräänse riigi vastu toime pandud agressiooniaktiks", teatas Sputnik Eesti varem.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
Paul Selva, kindral, Donald Trump, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad