14:51 25. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1209
  • RUB71.9850
Endine Venemaa Raudteede juht Vladimir Jakunin

Jakunin: miks Merkelile venelased ei meeldi

© Sputnik / Алексей Дружинин
Välisuudised
lühendatud link
8821

Endine Venemaa Raudteede juht Vladimir Jakunin selgitas, mispärast venelased Saksamaa kantslerile Angela Merkelile ei meeldi. Sellest kirjutas ta oma raamatus "Reeturlik rööbastee" (The Treacherous Path).

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Jakunin märkis, et Merkel on sündinud Ida-Saksamaal ja räägib head vene keelt, kuid kohtumistel suhtleb ta venelastega alati tõlgi vahendusel. Venemaa Raudteede eksjuht oletas, et kantsler toimib niiviisi "mingisuguse foobia tõttu". Tema oletused said Merkeliga vesteldes kinnitust, vahendas RIA Novosti.

Pikaleveninud erimeelsused Venemaaga muudavad Saksa majanduse närviliseks >>

"Ta tervitas mind vastuvõtukabineti uksel ja hakkas minuga kohe vene keeles rääkima. Ta ütles: "Härra Jakunin, teil on õigus, ma tõepoolest kardan vene keelt kõnelda. Kui ma väike olin, varastas üks nõukogude sõdur minult jalgratta ja sellest ajast peale pesitseb minus tunne, mida, ma eeldan, võib nimetada vastumeelsuseks venelaste suhtes," tsiteerib autor Merkelit.

Suri Saksamaa pikaaegne liidukantsler Helmut Kohl
© Sputnik / Владимир Родионов

Vastuseks nentis Jakunin, et sealsamas lähedal on suur kaubamaja ja kui ta "kasvõi sekundiks suudaks endale ette kujutada, mis suudaks Merkeli haavu ravida," siis tõttaks ta otsekohe sinna ja "ostaks kokku kõik jalgrattad, mis neil müügil on." Aga see, on autor kindel, vaevalt küll aidata saab.

Raamat "Reeturlik rööbastee" ilmus inglise keeles 12. aprillil kirjastuselt Biteback Publishing paberväljaandena ja e-raamatuna.

Jakunin jutustab selles raamatus oma kogemusest "Venemaa languse ja taassünni ajal eesliinil olles". Venemaa Raudteede endine juht on kirjeldanud oma karjääri luureohvitserina, ministrina ja Venemaa ühe suurima ettevõtte juhina, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sügisel. 

Suurbritannias tutvustati Jakunini raamatut võimu- ja äriintriigidest Venemaal >>

"Tõstatades selliseid erinevaid teemasid nagu terrorism, võimuintriigid ja Venemaal äriajamise tegelikkus, ning näidates postsovetliku mõtteviisi unikaalseid üksikasju, kõneleb säärane tegelane nagu Jakunin oma riigist suurima avameelsusega," kirjutab kirjastus teose lühitutvustuses.

Tagid:
raamat, venelased, vene keel, Reeturlik rööbastee, The Treacherous Path, Teine maailmasõda, Venemaa Raudteed, Angela Merkel, Vladimir Jakunin, Venemaa, Saksamaa

Peamised teemad