19:03 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
6610

USA president Donald Trump vihastas teada saades, et Prantsusmaa ja Saksamaa saatsid kumbki välja neli diplomaati, samal ajal kui USA deporteeris 60, kirjutab The Washington Post.

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. Väljaande andmetel esitlesid USA riigipea abilised talle juba 24. märtsil tegevusplaani, mille kohaselt Ameerika Ühendriigid pidid välja saatma "umbes sama palju Venemaa diplomaate, nagu ka liitlased Euroopas", vahendas RIA Novosti.

Tagasikäik: USA on valmis vastu võtma uusi diplomaate Venemaalt >>

Ajaleht selgitab, et nad pidasid silmas diplomaatide üldarvu, kuid Trump otsustas, et jutt käib igast EL-i riigist üksiti ja sattus raevu.

Kõrgete ametiisikute sõnul asus president oma abilisi ebatsensuursete sõnadega üle külvama ja karjuma, et "teda ei huvita üldarv", kuna tuleb välja, et tema administratsioon on Venemaa suhtes kõige karmimal seisukohal.

Märtsi lõpul saatsid lääneriigid välja ühtekokku 150 Vene diplomaati, Venemaa vastas peegeldavalt. See toimus pärast endise GRU luuraja Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamist Suurbritannias Salisburys.

"Inglanna õiendab häda" >>

London ja mõned teised riigid süüdistasid vahejuhtumis alusetult Moskvat. Venemaa eitab oma seotust kuriteoga kategooriliselt, nimetades Lääne seisukohta provokatsiooniks.

Föderaalse juurdlusbüroo (FBI) endine direktor James Comey ütles intervjuus telekanalile ABC, et Donald Trump on presidendiametisse moraalselt sobimatu, vahendas uudisteportaal täna.

Comey lisas esimeses teleintervjuus peale oma värske raamatu "A Higher Loyalty" ilmumist, et Trump on "plekk kõigile, kes on temaga koos töötanud".

Comey: Trump on presidendiametisse moraalselt sobimatu >>

"Meie president peab olema austuse kehastus ja joonduma väärtuste järgi, mis on selle riigi keskmes. Kõige olulisem neist on tõde. See president ei ole võimeline seda tegema. Ta on moraalselt sobimatu olema president," rääkis Comey teleintervjuus.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
BZ, diplomaat, mürgistus, EL, Sergei Skripal, Donald Trump, Suurbritannia, USA, Venemaa

Peamised teemad