05:15 25. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1209
  • RUB71.9850
Süüdistused vene häkkerite aadressil kõlavad ikka ja jälle lääne poliitikute suust, illustreeriv foto

USA ja Suurbritannia hoiatavad Venemaa küberrünnete eest

© Fotolia / Brian Jackson
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

Suurbritannia ja USA tegid esmaspäeval ühisavalduse, hoiatades Vene riigi läbi viidavate küberrünnakute eest.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Hoiatuse edastasid Briti Riiklik Küberkaitsekeskus, USA Föderaalne Juurdlusbüroo ja USA sisejulgeolekuministeerium, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Selle pahatahtliku kübertegevuse peamised sihtmärgid on valitsus ja erasektori organisatsioonid, tähtsad taristupakkujad ja neid sektoreid toetavad internetiteenuste pakkujad," seisab avalduses.

Ekspert uutest süüdistustest Venemaa aadressil: "Ja kas kabeli lõhkusin ka mina?" >>

Selles manitseti kõiki alates interneti teenusepakkujatest kuni kodukasutajateni hoiatusele tähelepanu pöörama, viidates tuvastatud küberrünnakutele seadmete, nagu näiteks ruuterid vastu.

USA ja Suurbritannia hoiatasid, et mõjutatud ruutereid kasutatakse seejärel spionaaži toetamiseks ja intellektuaalse omandi varguseks ning luuakse alaline juurdepääs ohvrite võrkudele ja seeläbi alus tulevasteks ründeoperatsioonideks.

Avalduses viidati küberjulgeolekuorganisatsioonidele ja teistele valitsustele, kes on esitanud tõendeid seesuguste rünnakute kohta. Üksikasju rünnakute ajastuse ja ulatuse kohta avalduses ei täpsustatud.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt >>

"USA ja Ühendkuningriigi võrguseadmete praegune seisund ühes Vene valitsuse tegevusega nende seadmete ärakasutamiseks ohustab meie julgeolekut ja majanduslikku heaolu," seisis tehnilises hoiatuses.

Süüdistused "vene häkkerite" aadressil kõlavad ikka ja jälle lääne poliitikute suust, kes sellegipoolest ei tõtta mingeid tõendeid esitama, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Sarnaste avaldustega on esinenud eeskätt USA presidendivalimistel kaotajaks jäänud Demokraatliku Partei esindajad, aga ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

Valge Maja: USA-vastaste küberrünnakute eest vastutab Putin >>

Suurbritannia süüdistas Venemaad ja tema võime kaasosaluses 2017. aasta suvel viiruse NotPetya abil korraldatud küberrünnakuis. Politiloog Bogdan Bezpalko juhtis Sputniku raadiosaates tähelepanu, et järjekordselt mingeid tõendeid esitatud ei ole.

Tagid:
küberjulgeolek, häkker, küberrünnak, hoiatus, USA sisejulgeolekuministeerium, küberkaitsekeskus, Venemaa, Suurbritannia, USA

Peamised teemad