16:04 20. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1667
 • RUB78.0688
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

Zahharova: miks USA pidevalt Venemaad "hirmutab"

© Sputnik / Илья Питалев
Välisuudised
lühendatud link
6810

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova selgitas telekanali Rossija 24 saates, mispärast USA rakendab suhetes Venemaaga "lõputuid sanktsioone ja hirmutamist".

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Diplomaat nimetas niisugust poliitikat "plaaniks B", mis Washingtonil tuli käiku võtta seepeale, kui ta ei leidnud võimalust "diplomaatilist mängu" Moskvaga toetada ja oma eesmärkides Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika piirkonnas läbi põrus, vahendas RIA Novosti.

Tagasikäik: USA on valmis vastu võtma uusi diplomaate Venemaalt >>

Zahharova hinnangul kehtestab USA nüüd uusi sanktsioone Venemaa vastu "ilma vähimagi seoseta reaalsusega".

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley
© REUTERS / Stephanie Keith

"Kui varem öeldi meile, et meid karistatakse Ukraina pärast, siis nüüd on formuleeringud lausa kardinaalselt muutunud. Meid karistatakse põhimõtteliselt sellepärast, et me rahvusvahelisel areenil olemas oleme. Justnimelt niiviisi ongi sõnastatud: Venemaa rolli pärast rahvusvahelistes asjades. Kõik," lausus välisministeeriumi esindaja.

Pühapäeval teatas Ameerika Ühendriikide alaline esindaja ÜRO-s Nikki Haley, et Süüria olukorra tõttu valmistatakse Moskva vastu ette uusi sanktsioone. Diplomaadi sõnul puudutavad piirangumeetmed ettevõtteid, kes väidetavalt on tarninud Süüriasse tehnoloogiat, mis aitas kaasa keemiarelva loomisele.

Nagu hiljem teatas ajaleht Washington Post, on USA president Donald Trump andnud korralduse uute Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamine peatada.

USA sanktsioonid Venemaa vastu: Washington tegi taas valearvestuse >>

Viimased USA Vene-vastased sanktsioonid pärinevad 6. aprillist, kui Washington kehtestas piirangud seitsmele Vene oligarhile, kelle seas on ka alumiiniumimagnaat Oleg Deripaska ja riikliku gaasikontserni Gazprom direktor Aleksei Miller, 12 firmale, 17 kõrgele ametnikule, teiste seas julgeolekunõukogu sekretärile Nikolai Patruševile, ning riiklikule relvaekspordifirmale.

Tagid:
hirmutamine, poliitika, sanktsioonid, Välisministeerium, Nikki Haley, Maria Zahharova, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Kelly Sildaru

  EOK premeerib augusti lõpus ja septembri alguses Uus-Meremaal Cardronas toimunud freestyle-suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel pargisõidus ja rennisõidus kaks kuldmedalit võitnud Kelly Sildarut kokku 20 000 euroga ja tema treener Tõnis Sildarut 10 000 euroga.

  3
 • Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna juhataja, ametkonna ametlik esindaja Maria Zahharova konverentsil Baltic Weekend 2018

  Surve rahvusvahelisele teabeagentuurile Sputnik on tingitud tema töö efektiivsusest, ütles Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna juhataja, ametkonna ametlik esindaja Maria Zahharova.

  9
 • 117,5-meetrine purjelaev STV Sedov on neljamastiline parklaev ja üks maailma suurematest purjeõppelaevadest

  Tallinna linna kutsel saabuvad sel nädalavahetusel, 21.-23. septembril Tallinna Vanasadamasse maailma suurimate purjeõppelaevade hulka kuuluvad STS Sedov ja STS Mir, mille pardad on tasuta avatud kõigile huvilistele.

  11