14:31 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Välisuudised
lühendatud link
7110

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova selgitas telekanali Rossija 24 saates, mispärast USA rakendab suhetes Venemaaga "lõputuid sanktsioone ja hirmutamist".

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Diplomaat nimetas niisugust poliitikat "plaaniks B", mis Washingtonil tuli käiku võtta seepeale, kui ta ei leidnud võimalust "diplomaatilist mängu" Moskvaga toetada ja oma eesmärkides Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika piirkonnas läbi põrus, vahendas RIA Novosti.

Tagasikäik: USA on valmis vastu võtma uusi diplomaate Venemaalt >>

Zahharova hinnangul kehtestab USA nüüd uusi sanktsioone Venemaa vastu "ilma vähimagi seoseta reaalsusega".

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley
© REUTERS / Stephanie Keith

"Kui varem öeldi meile, et meid karistatakse Ukraina pärast, siis nüüd on formuleeringud lausa kardinaalselt muutunud. Meid karistatakse põhimõtteliselt sellepärast, et me rahvusvahelisel areenil olemas oleme. Justnimelt niiviisi ongi sõnastatud: Venemaa rolli pärast rahvusvahelistes asjades. Kõik," lausus välisministeeriumi esindaja.

Pühapäeval teatas Ameerika Ühendriikide alaline esindaja ÜRO-s Nikki Haley, et Süüria olukorra tõttu valmistatakse Moskva vastu ette uusi sanktsioone. Diplomaadi sõnul puudutavad piirangumeetmed ettevõtteid, kes väidetavalt on tarninud Süüriasse tehnoloogiat, mis aitas kaasa keemiarelva loomisele.

Nagu hiljem teatas ajaleht Washington Post, on USA president Donald Trump andnud korralduse uute Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamine peatada.

USA sanktsioonid Venemaa vastu: Washington tegi taas valearvestuse >>

Viimased USA Vene-vastased sanktsioonid pärinevad 6. aprillist, kui Washington kehtestas piirangud seitsmele Vene oligarhile, kelle seas on ka alumiiniumimagnaat Oleg Deripaska ja riikliku gaasikontserni Gazprom direktor Aleksei Miller, 12 firmale, 17 kõrgele ametnikule, teiste seas julgeolekunõukogu sekretärile Nikolai Patruševile, ning riiklikule relvaekspordifirmale.

Tagid:
hirmutamine, poliitika, sanktsioonid, Välisministeerium, Nikki Haley, Maria Zahharova, USA, Venemaa

Peamised teemad