08:38 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
2601

USA endine esileedi Barbara Bush suri 92-aastasena, teatas tema perekond. Barbara Bush oli Ühendriikide 41. presidendi George H. W. Bushi naine ja 43. presidendi George W. Bushi ema. Bush vanem ja Barbara olid abielus 73 aastat.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik. Bushide perekonna esindaja oli juba varem sel nädalal teatanud, et naine loobus oma elu meditsiiniliste vahenditega pikendamast. Barbara kannatas muu hulgas südamepuudulikkuse ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (COPD) all, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Telekanal CNN edastas esmaspäeval, et Barbara Bushi tervis on halvenemas ja edasist ravi ta ei otsi. Bushide perele lähedane allikas ütles, et Barbara Bushi eest hoolitsetakse tema kodus Houstonis ja ta ei soovi haiglasse naasta.

USA presidendivalimised 2016 >>

Tema abikaasa, endine president George H. W. Bush viibib tema kõrval koos tütre Doro ja poegade Marvini ning Neiliga. Abielupaari teised pojad, endine president George W. Bush ja endine kuberner Jeb Bush on samuti ema tihedad külalised.

USA esileedi Melania Trump
© AP Photo / John Bazemore

"Pärast mitmeid haiglasviibimisi on ta otsustanud edasist ravi mitte otsida ja keskendub elukvaliteedi säilitamisele," seisis Bushide avalduses. "See ei üllata neid, kes tunnevad Barbara Bushi, et oma halva tervise juures muretseb ta pigem teiste, mitte enda heaolu pärast. Teda ümbritseb pere, keda ta jumaldab ning ta on tänulik kõigile, kes tema eest palvetavad."

Viimati toimetati ta hingamisraskustega haiglasse suurel reedel. Seejärel tundus Bushi seisund paranevat, kuid mõne päeva eest halvenes see taas järsult.

Ameeriklased tahavad muutusi. Donald Trump >>

George H. W. Bush töötas USA presidendina aastatel 1989–1993. Vanem Bush põeb Parkinsoni tõbe, mille tõttu kasutab ta ratastooli. Paar oli abielus 73 aastat.

Pärast Valgest Majast lahkumist pühendas Barbara Bush end kirjaoskuse parandamisele maailmas. Koostöös abikaasaga on nad sestsaadik heategevuseks kogunud enam kui miljard dollarit.

USA president Donald Trump avaldas perekonnale ja kõikidele ameeriklastele naise surmaga seoses kaastunnet.

Tagid:
esileedi, president, surmapäev, Valge Maja, George W. Bush, George H. W. Bush, Barbara Bush, USA

Peamised teemad