17:05 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
7720

Rühm 2014. aastal Krimmist lahkunud Ukraina mereväeohvitsere pöördus riigi presidendi Petro Porošenko poole palvega anda neile poolsaarele mahajäänu asemele elamispind, teatab väljaanne Dumskaja.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik. Avalikus kirjas märgivad meremehed, et 2014. aastal täitsid nad ülemjuhatuse käsku ja lahjusid Krimmist, jättes sinna oma vara ja teenistusliku elamispinna. Sellest ajast peale, kirjutavad ohvitserid, ei ole riigi juhtkond teinud mitte midagi mereväelaste ametikorteritega kindlustamiseks, vahendas RIA Novosti

Läänelikud reformid halvavad Ukraina relvajõud >>

"Me täidame ausalt oma teenistuskohuseid, enamik on terrorismivastasest operatsioonist ATO osavõtjad ning mitmetel on riiklikked autasusid lahinguülesannete täitmise eest. Hämmastab küüniline suhtumine sõjaväelastesse ja nende pereliikmetesse, kes on jäänud oma riigi patriootideks," öeldakse kirjas.

Ukraina president Petro Porošenko
© REUTERS / GLEB GARANICH

Meremehed väljendasid lootust, et juhtkond leiab nende murele lahenduse ega hakka tõukama sõjaväelasi nende korteriküsimuse lahendamiseks pärast tegevteenistusest reservi minekut Krimmi naasma ja Venemaa kodakondsust vastu võtma.

Ukraina saatis järjekordse rühma sõdureid Eestisse ravile >>

Pärast Krimmi astumist Venemaa koosseisu heiskas suur osa Ukraina laevastiku laevadest Venemaa mereväe lipu. Moskva andis 2014. aasta kevadel osa lahingulaevu ja abilaevu Kiievile üle. 2018. aasta jaanuaris tegi Vladimir Putin ettepaneku Krimmi jäänud sõjatehnika Ukrainale tagastada.

Krimm sai Venemaa piirkonnaks peale 2014. aasta märtsikuist rahvahääletust, kus valdav osa elanikkonnast ütles "jah". Referendum viidi läbi pärast Ukrainas 2014. aasta veebruaris toimunud riigipööret.

Krimmi poolsaar — kelle oma ta on? >>

Ukraina peab endiselt Krimmi oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Venemaa lükkab tagasi kõik süüdistused oma aadressil, meenutades, et Krimmi ja Sevastopoli kuulumine Venemaa koosseisu on legitiimne ja toimunud nende alade elanikkonna tahte kohaselt.

ÜRO põhikirja ja rahvusvahelisi seadusi ei ole rikutud. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Samal teemal

Lahkudes sulgege uks: kuhu küll Ukraina SRÜ-st läheb?
Porošenko käskis alustada Ukraina SRÜ-st lahkumise protseduuri
Läänelikud reformid halvavad Ukraina relvajõud
Kas Ukraina kriisi lahendus peitub rahuvalvajates?
Tagid:
elamispind, ohvitserid, sõjaväelased, ATO, merevägi, Petro Porošenko, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad