10:28 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
22 0 0

Euroopa Liit ja Venemaa peaksid ühiselt Süüria konfliktile lahendust otsima, teatas neljapäeval Belgia välisminister Didier Reynders.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Venemaa, nagu Iraanigagi on vaja dialoogi. Jäädes väga kindlaiks küsimustes, milles me eriarvamusel oleme – nagu Ukraina – peame me püüdma ühiseid lahendusi leida," teatas Reynders telekompaniile RTBF, vahendab RIA Novosti.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt >>

Belgia ministri sõnul ootab ta Moskvalt "soovi küsimus poliitiliselt lahendada" avalikku demonstratsiooni.

Rääkides vajadusest otsese dialoogi järele Moskvaga, märkis Reynders, et lisaks temale käisid hiljuti Moskvas visiitidel ka Hollandi ja Austria välisministrid.

"Mais aga saabub (Prantsusmaa president) Macron Peterburgi, et kohtuda härra (Vene Föderatsiooni president) Putiniga. Miks? Sellepärast, et kui me ei jätka Moskvale surve avaldamist isiklike kontaktide tasemel, ei saavuta me midagi. See puudutab ka Iraani," ütles välisminister.

Macron külastab Peterburit: mida on ettevõtlusel visiidist oodata >>

Relvastatud konflikt Süürias toimub alates 2011. a. märtsist. Selle reguleerimisläbirääkimised toimuvad Astanas ja Genfis — tänavu 30. jaanuaril Sotšis toimunud Süüria Rahvusliku Dialoogi kongress oli aga esimene, mis üritas alates konflikti algusest koguda ühise läbirääkimistelaua taha peaaegu kõiki konflikti osapooli.

Ööl vastu pühapäeva, 14. aprilli andis koalitsioon, mille koosseisu kuulusid USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa, massiivse raketilöögi Süüria objektide pihta. Soov otsi vette peita osutus palja silmagagi ilmselgeks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaal on ümberlükkamatuid tõendeid selle kohta, et intsident keemiarelva kasutamisega Süürias Douma linnas oli lavastatud ning et tegemist oli Suurbritannia eriteenistuste provokatsiooniga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Vene sõjaväelased avastasid Süürias keemiarelvade labori >>

Vene sõjaväelased avastasid mässajate alalt keemiarelvade labori — kemikaalide lao, valemid, arvutused ja sisseseade — mis asus Süürias, Douma linnas oleva elumaja keldris.

Belgia toll esitas pretensioonid kolmele Antverpeni ettevõttele, kes ajavahemikus 2014. aastast kuni 2016. aastani kehtivaid piirangureegleid rikkudes eksportisid Süüriasse sadu tuhandeid tonne tööstuslikke kemikaale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kolmapäeval.

Väljaande Knack andmetel tarnisid ettevõtted A.A.E. Chemie Trading, Annex Customs ja Danmar Logistics Süüriasse ja Liibanoni 24 partiid isopropanooli, atsetooni, metanooli ja diklorometaani hoolimata sellest, et alates 2013. aastast kehtis niisugustele väliskaubanduslikele operatsioonidele keelumärk ning alates 2014. aastast sai nõutavaks vastav erilitsents.

Venemaa president Vladimir Putin hoiatas pühapäeval telefonivestluses Iraani president Hassan Rouhaniga, et sõjaliste rünnakute jätkumine Süüria režiimile toob kaasa kaose rahvusvahelistes suhetes.

Putin hoiatas kaose eest rahvusvahelistes suhetes >>

Putin rõhutas, et kui sellised ÜRO hartat rikkudes ellu viidud tegevused jätkuvad, toovad nad vältimatult kaasa kaose rahvusvahelistes suhetes, teatati Kremlist.

Venemaa, Türgi ja Iraan on Süüria konflikti poliitilise lahendamise protsessi garantriigid. Vladimir Putin arutas laupäeval lääneriikide sõjalist rünnakut Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
dialoog, sõjaline, konflikt, EL, Välisministeerium, Didier Reynders, Süüria, Belgia

Peamised teemad