01:55 21. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1085
  • RUB68.2075
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
20 0 0

19. aprillini toimub Colorado Springsis 34. iga-aastane kosmosesümpoosium. Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) loodab, et Skripali juhtum ei mõjuta koostööd Venemaaga, teatas RIA Novostile agentuuri peadirektor Jan Wörner.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. "Meie suhteid Venemaaga kuni käesoleva ajani (seoses "Skripali juhtumiga" – toim.) puudutatud ei ole. Ma loodan, et see ka edaspidi kosmosevaldkonda ei mõjuta," vahendas RIA Novosti Wörneri sõnu.

"Inglanna õiendab häda" >>

USA kosmoseagentuur NASA teatas, et saatis kolmapäeval teele Päikesesüsteemi-väliste planeetide otsimiseks kasutatava kosmoseteleskoobi TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite).

NASA saatis teele kosmoseteleskoobi TESS
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Planeediotsijaga loodetakse avastada ligikaudu 20 000 uut planeeti. Neist 500-1000 on prognooside kohaselt Maa suurused või sellest paar korda suuremad.

USA president Donald Trump allkirjastas möödunud aasta lõpus määruse, millega suunas USA kosmoseagentuuri NASA pärast aastakümneid taas alustama lendudega Kuule, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa parlamendisaadik Aleksei Puškov tõstatas küsimuse, mismoodi ameeriklased Kuule lendavad, kui nad seniajani sõltuvad väga tugevasti oma rakettide tarvis Venemaal valmistatud mootoritest.

Skripali juhtum

4. märtsil mürgitati Suurbritannias Salisburys spionaažis Suurbritannia kasuks süüdi mõistetud endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis kutsus esile suure rahvusvahelise skandaali.

London ja mõned teised riigid süüdistasid vahejuhtumis alusetult Moskvat. Venemaa eitab oma seotust kuriteoga kategooriliselt, nimetades Lääne seisukohta provokatsiooniks.

Lääneriigid on otsustanud ka saata riigist välja Vene diplomaadid seoses endise topeltagendi ja tema tütre mürgitamisega Suurbritannias.

Näiteks maandus Moskvas märtsi lõpus kaks lennukit, mille pardal oli 60 diplomaati, kes saadeti USA-st välja pärast Skripali mürgitamist. Kokku saadeti USA-st välja 171 diplomaati ja nende perekonnaliiget.

Trumpi vihastas, et EL saatis välja vähe Vene diplomaate >>

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga. Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
kosmosesümpoosium, mürgistus, ESA, Jan Wörner, Sergei Skripal, Colorado Springs, kosmos, USA

Peamised teemad